Usta Besteci Sadettin Kaynak, Esenler’de Anıldı

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Türk Sanat Müziği’nin önemli bestecilerinden Sadettin Kaynak’ı vefatının 60. yılında eserleriyle andı. Sanatçı Ayşe Kıtay tarafından Kaynak’ın eserlerinin seslendirdiği konser, Esenler Kültür Sanat Youtube kanalında canlı olarak yayınlandı.

Usta Besteci Sadettin Kaynak, Esenler’de Anıldı
Usta Besteci Sadettin Kaynak, Esenler’de Anıldı
GİRİŞ 03.02.2021 17:33 GÜNCELLEME 03.02.2021 17:33

Merhum besteci Sadettin Kaynak, vefatının 60. yılında düzenlenen konser etkinliğiyle anıldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Sanatçı Ayşe Kıtay, Kaynak’ın sevilen eserlerini seslendirdi. Konser, Esenler Kültür Sanat Youtube kanalında canlı olarak izleyicilerle buluştu.

Eserleriyle yaşıyor

Sadettin Kaynak’ın Türk Sanat Müziği için çok kıymetli eserler ürettiğini belirten Sanatçı Ayşe Kıtay, “Sadettin Kaynak, musiki tarihimizin en önemli simalarından biri. Kendisiyle tanışmayı çok isterdim. O, bugün eserleriyle yaşıyor. Bizim üzerimize düşen ise bu eserleri en iyi şekilde seslendirmek” ifadelerini kullandı.

Konserde Kaynak’ın “Söyle Zalim Neredesin”, “İncecikten Bir Kar Yağar”, “İneyim gideyim Osmaneli’ne”, “Tel Tel Taradım Zülfünü”, “Ben Güzele Güzel Demem Güzel Benim Olmayınca”, “Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece” ve “Batan Gün Kana Benziyor” eserleri seslendirildi

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Biden'ın çekilmesinin ardından İsrail'den ilk yorum geldi
Miçotakis'ten skandal Türkiye açıklaması