YTB dünyanın dört bir yanındaki hukukçuları buluşturuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yurt dışında görevli avukat ve hukukçuları "YTB Hukukçular Buluşması" programıyla bir araya getiriyor. Dünyanın dört bir yanından başvurulabilen program Fransa Strazburg'da gerçekleşecek.

YTB dünyanın dört bir yanındaki hukukçuları buluşturuyor
YTB dünyanın dört bir yanındaki hukukçuları buluşturuyor
GİRİŞ 20.10.2021 17:28 GÜNCELLEME 20.10.2021 17:28

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından avukat ve profesyonel hukukçuları, "YTB Hukukçular Buluşması" programıyla bir araya getiriyor. Fransa’nın Strazburg şehrinde 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek programa yurt dışında hukuk fakültesini tamamlamış ve profesyonel anlamda hukukçu ile avukat olarak görev yapan kişiler başvurabilecek. Programda yurt dışında yaşayan vatandaşların hukuki ihtiyaçlarına dair konular incelenirken, alanında uzman eğitmenler ve deneyimli kamu görevlileri tarafından çeşitli eğitimler verilecek. Sunumların yanında interaktif oturumlar ve ülkeler özelinde çalıştaylar da yapılacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olanların yararlanabileceği programa başvuracak adayların eğitimini yurt dışında tamamlamış olmaları gerekiyor.

Program; ABD, Kanada, Avusturalya, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Lüksemburg ve Norveç’te ikamet eden hukukçuların başvurusuna açık durumda.

Programa son başvuru tarihi 07 Kasım 2021 olarak belirlenirken, başvurular “https://forms.office.com/r/3iSR9b9KcR/” adresinden alınıyor. Başvuru şartları ve program hakkındaki detaylı bilgilere ise “www.ytb.gov.tr/” adresinden ulaşılıyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Özgür Özel'e memleketinde bir şok daha! Saadet Partisi de çare olamadı
İsrail askerlerinden pedofili içeren pozlar!