Eurovision'un Türkçe sesi Bülend Özveren yoğun bakımda

1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision'un Türkiye'deki sesi olan Bülend Özveren'in, yoğun bakıma kaldırıldığı açıklandı.

GİRİŞ 14.09.2022 14:28 GÜNCELLEME 14.09.2022 14:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bülend Özveren'in eşi Sebla Özveren ünlü sunucunun sağlık durumuyla alakalı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "Eşim Bülend Özveren, ani bir rahatsızlık nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yoğun bakımında. Dualarınız için teşekkür ederim" denildi.

BÜLEND ÖZVEREN KİMDİR?

Bülend Özveren 1943 yılında İstanbul'da doğdu. Sultan Ahmet İlkokulu'ndan mezun olduktan sonra, orta öğrenimini Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesi'nde, liseyi parasız yatılı olarak Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden üçüncü sınıfta iken ayrılıp Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne geçti 1971 yılında buradan mezun oldu.

31 Temmuz 1965 tarihinde TRT İstanbul Radyosu'nda göreve başladı. 1971 yılında deneme yayınına başlayan TRT İzmir Televizyonu'nda ilk canlı TV yayınları gerçekleştirdi.

Aynı yıl Ankara'ya gitti ve TRT tarihinde ilk olarak başlatılan canlı sabah programlarını (Sabahtan Sabaha) hazırladı ve sundu. Bu dönemde bir program önerisi ile TRT'nin Eurovision Şarkı Yarışmasına ilk kez katılmasını sağladı.

1975 yılından itibaren Ankara Televizyonu kadrolu yapımcı-sunucusu olarak yüzlerce canlı yayında görev aldı. Özveren, 1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision Şarkı Yarışması'nın sunuculuğunu yapmıştı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 3
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Allah şifa versin
  Cevapla
 • TüremişEYT 2 ay önce Şikayet Et
  Allahım şifa versin güzel yüzlü güzel konuşan güzel insan
  Cevapla
 • Arif inanç 2 ay önce Şikayet Et
  Allah, yardımcınız olsun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan saldırganın ifadesi ortaya çıktı
Putin'den tehdit! Bunu yapan herhangi bir ülke yeryüzünden silinecektir