Hollanda ile 100 yıllık dostluk: Denizli'de kutlanacak

Türkiye Cumhuriyeti ve Hollanda Krallığı arasındaki dostluğun 100. yılı, Denizli’de Hierapolis Antik Kenti Tiyatrosu'nda 26 Mayıs 2024 tarihinde iki ülkenin orkestraları eşliğinde konser ile kutlanacak.

GİRİŞ 22.05.2024 11:43 GÜNCELLEME 22.05.2024 13:03
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyeti ve Hollanda Krallığı arasındaki dostluğun 100. yılı Türkiye'de kutlanacak. 100. yıla özel kutlama, 26 Mayıs 2024 Pazar günü iki ülkenin oda orkestralarının birlikte vereceği konser ile Denizli Pamukkale bölgesinde yer alan Hierapolis Antik Kenti Tiyatrosu'nda gerçekleşecek.

Hollanda’daki dünyaca ünlü klasik müzik orkestralarından Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in üyeleri birlikte konser verecek.

2021 tarihinde kurulan Pamukkale Filarmoni Derneği'nin düzenlediği Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Denizli Valiliği katkıları ile gerçekleştirilecek olan büyük konser sanatseverler ile buluşacak. İki ülkenin dostluğuna armağan olacak konser, aynı zamanda, şehrin kültür sanat hayatına ve tanıtımına katkı sunacak.

Orhun Orhon’un şefliğinde gerçekleşecek konserde, Başkemancı Michael Waterman liderlik yapacak. Niek Baar, Fenna Ograjensek'in de aralarında yer alacağı konserde, Re Majör 3. Orkestra Süitinden “Air”, F. Schubert’ in Liedleri, E.Elgar’ın Op.20 mi minör Yaylı Çalgılar Serenadı, J.S Bach’ ın BWV 1042 Keman Konçertosu, Anton Bruckner’ in Locus Iste , M, Ravel’ in M.76 seslendirilecek.

Büyük konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni devreye alınan Hierapolis gece aydınlatması ile bambaşka bir ambiyans içinde sanatseverler ile buluşacak.

 

KAYNAK: İHA
Elif Sena Demiroğlu Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Elif Sena Demiroğlu

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2020 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite döneminde 30. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında 3.’lük ödülü almaya hak kazandı. Üsküdar Üniversitesinde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. İş hayatına haber editörü olarak başladı ve ardından kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda 3 yıla yakın kurumsal iletişim uzmanı olarak deneyim yaparken bir yandan Gençlik Liderliği Eğitim Programı'nda proje koordinatör yardımcısı olarak görev aldı. Sunucu olarak yer aldığı Balkan Sözlüğü programı TRT Türk’te dönemsel olarak yayınlandı. Sivil toplum kuruluşları ile gençlik çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinde bulunmaya ve amatör fotoğrafçılık yapmaya devam ederken meslek hayatına Haber 7’de “Asistan Editör” olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Adem 1 ay önce Şikayet Et
    ne dostluğu?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC ziyareti, Yunan medyasını çıldırttı
Selçuk Bayraktar'dan tüyleri diken diken eden paylaşım: Gökten, karadan, denizden!