Müsteşar Arısoy REVAK’ın kurucuları arasına girdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirilen Av. Ömer Arısoy, Rize Araştırmaları Vakfı (REVAK)’ın kurucuları arasında yer aldı.

Müsteşar Arısoy REVAK’ın kurucuları arasına girdi
Müsteşar Arısoy REVAK’ın kurucuları arasına girdi
GİRİŞ 01.10.2016 22:50 GÜNCELLEME 01.10.2016 22:50

Kısa bir süre önce Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanan, daha öncesinde TOKİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevini 2 yıl ifa eden Av. Ömer Arısoy, doğum yeri olan Rize’ye vefa borcunu ödüyor. Ali Mahmutoğlu, Ömer Erdoğan, Hızır Tutan, Abdullah Kazdal, Mehmet Erdoğan ve İshak Güven ile vakfedenler arasında ismi geçen Arısoy’un yeni vakfının ikametgah adresi olarak İstanbul gösterildi.

TOPRAĞINA HİZMET

Resmi Gazete’de yeni yayınlanan, Bakırköy 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 25/06/2013 tarih ve E.2013/52, K.2013/299 sayılı kararı ile kurulan REVAK’ın amacı, “Rize ili ve çevresinin tarih, sanat, tabiat ve kültür varlıklarını ve değerlerini araştırarak elde ettiği bilgileri, belgeleri basılı hale getirmek, bunları görsel veya yazılı basında, internet ve dijital ortamda insanlığın hizmetine sunmak, bu sahada araştırma yapacak kişi ve kurumlarla birlikte çalışmak veya onları desteklemek, her kademedeki öğrencilere eğitim yardımında bulunarak topluma faydalı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak” olarak tesbit edildi. Maddi varlığı 50 bin lira olan vakıf, bir şekilde tasfiye edildiğinde tüm maddi varlıkları İlim Yayma Vakfı ile Bilim ve Sanat Vakfına devredileceği yönünde vakıf senedinde karar alındı.

Vakfın yönetiminde, kuruculardan Ali Mahmutoğlu, Ömer Arısoy ve Ömer Erdoğan’a ilaveten Ramazan Minder ve Hasan Taşçı da görev aldı. Bilindiği üzere Taşçı, Esenler Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevini de yerine getiriyor.

ENTELEKTÜEL KİMLİĞİYLE TANINIR

Kültürel, edebî ve entelektüel kişiliği ile tanınan Müsteşar Arısoy, eğitim hayatını tamamladıktan sonra Zeytinburnu Belediyesi’nde 5 yıl başkan danışmanlığı ve 14 yıl kültür ve sanattan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Bu dönemde Zeytinburnu’nun gecekondu bölgesi” algısının aşılarak ilçe kimliğine kavuşmasında önemli kültürel hizmetler sundu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den sonra kaos Paris'te! Çatışmalar çıktı
Alaattin Çakıcı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti