ATV ve A Haber'den Kılıçdaroğlu’na sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ATV ve A Haber'i ölümle tehdit etti.

ATV ve A Haber'den Kılıçdaroğlu’na sert tepki
ATV ve A Haber'den Kılıçdaroğlu’na sert tepki
GİRİŞ 06.12.2017 08:23 GÜNCELLEME 06.12.2017 09:09
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Sabah gazetesinde yayınlanan haberde,’’Kılıçdaroğlu medya grubumuza yönelik olarak boynuna yağlı urgan geçirme tehdidinde bulundu. CHP Genel Başkanı A Haber ve ATV başta olmak üzere 3 binin üzerinde çalışanı bulunan Turkuvaz Medya kuruluşunu ve çalışanlarını tehdit etti’’ denildi.

CHP grup toplantısında FETÖ medyasına sahip çıkan Kılıçdaroğlu, aHaber ve atv üzerinden milli ve yerli basını hedef aldı. Kılıçdaroğlu iki yayın kuruluşunu da “boynuna ip takmakla” tehdit etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sadece habercilik yaparak kendisiyle ilgili gerçekleri bir bir ortaya çıkaran Turkuvaz Medya'dan çok rahatsız oldu. O kadar ki utanmadan 'urgan'la tehdit edecek kadar zıvanadan çıkmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ailesi ve yakın çevresine ilişkin iftiraları tepki toplayan, belge diye sunduğu kağıtlar elinde patlayan Kılıçdaroğlu'nun dün kadınlarla bir araya geldiği grup toplantısı da fos çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in "Bomba gibi patlayacak" dediği sözde belgeler ortaya çıkmazken, Kılıçdaroğlu bu kez de yerli ve milli medyayı hedef seçti. FETÖ'nün sözcülüğüne soyunan, terör suçlusu sözde gazetecilere sahip çıkan Kılıçdaroğlu, konuşmasında aHaber ve atv üzerinden yerli ve milli medyaya sataştı. Turkuvaz Medya organlarıyla ilgili tehditkâr ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, aHaber'in 17/25 Aralık kumpasında Rıza Sarraf'la yaptığı röportajı gündeme getirdi ve küstahça bir tavır sergiledi. Kılıçdaroğlu, aHaber'i "Bir sahtekârın arkasına Türk bayrağını fon olarak koyan havuz medyasını şiddetle kınıyorum. Bir de tweet atıyorlar, şeref madalyası takmalıydık. Tak bakalım, nereye takacaksın, ama ben senin boynuna neyi takacağımı çok iyi biliyorum" sözleriyle tehdit etti.

BELGE DEDİ, MONTAJI ANLATTI

Daha da ileri giderek, kendisini desteklemeyen medyayı "vatan hainliği" ile eş tutan bir konuşmaya imza attı. Kılıçdaroğlu'nun bir yandan da konuşmasında "Salı günü açıklayacağım" dediği belgelerin yerine, 17/25 Aralık kumpasının montaj tapelerini yeniden sahneye koyması da dikkat çekti. Turkuvaz Medya her fırsatta basın özgürlüğünden dem vuran Kılıçdaroğlu'nun tehditlerine rağmen gerçekleri dile getirmeye devam edecek.

GÜRSEL TEKİN DE 'EL KOYACAĞIZ' DEMİŞTİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İzmir'de 7 Haziran seçimleri öncesinde "Şimdi de Kılıçdaroğlu için yazıyorlar. Kılıçdaroğlu cam gibidir. Ama Davutoğlu'na AK P'lilere bakın, nedene bakarsanız bakın kirliliği görürsünüz. 8-9 Haziran'da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır. Sadece el mi koyacağız, buna bulaşmış bütün iş adamlarından hesabını soracağız" demişti.

İBRAHİM KALIN: ÇİRKİN VE SEVİYESİZ ÜSLUP, KINIYORUM

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Haber ve ATV başta olmak üzere Turkuvaz Medya ve çalışanlarını tehdit etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, "Şiddetle kınıyorum. Çirkin ve seviyesiz üslup. Kabul edilebilir bir durum değil." ifadelerini kullandı..

MAHİR ÜNAL: RUH SAĞLIĞI BOZULMUŞ BİR AKIL

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Haber ve Turkuvaz Medya Grubu çalışanlarını hedef alan skandal sözlerine canlı yayında yanıt verdi. Ünal, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini ruh sağlığı bozulmuş bir aklın ürünü olarak değerlendirdi.

BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Ben hayatımda böyle bir rezillik, böyle tehditkâr bir üslup görmedim. CHP'lilere sesleniyorum başınızda bir düzenbaz var" şeklinde konuştu.

AYD: KILIÇDAROĞLU'NU KINIYORUZ

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Haber ve Turkuvaz Medya Grubu çalışanlarını hedef alan skandal sözlerine ilişkin bir açıklama yaparak Kılıçtaroğlu'nu kınadığını ifade etti. Burhan, Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri bir anamuhalefet partisi Genel Başkanına yakışmamıştır. Kullanılan ifadeler ve tehditkâr açıklamalar kabul edilir değildir.

UMED: HERKES AMASIZ VE FAKATSIZ KINAMALIDIR

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınadı.

Açıklamada, "Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) olarak;  kumpas, şantaj montaj ve tuzakları saymakla bitmeyen yöntemleri kara propaganda olanlarla omuz omuza verip 'Turkuvaz Medya'yı hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınıyoruz. 

Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için görev yapan gazetecilerin pervasızca hedef alınması kabul edilemez. Kemal Kılıçdaroğlu herkesçe amasız, fakatsız ve ancaksız kınanmalıdır." denildi.

MEDYA DERNEĞİ: ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

Medya Derneği yaptığı basın açıklamasıyla sert tepki gösterdi. ‘’Cumhuriyet Halk Patisi Genel Başkanı Kemal Lideri Kılıçdaroğlu partisinin kadın kolları tarafından düzenlenen bir etkinlikte memleketimizin güzide yayın organları olan A Haber ve ATV'yi hedef alan talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Kılıçdaroğlu'nun ölüm tehdidi içeren bu açıklamalarını şaşkınlıkla izlemiş bulunuyoruz. Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı ve yakınları hakkında ortaya attığı asılsız iddialar ve sahte belgeler nedeniyle kamuoyunu yanılttığı için özür dilemesi bekleniyordu. Özür dilemek ve nedamet getirmek yerine bu belgelerin sahteliğini ortaya koyan A Haber ve ATV'ye saldırması seviyesiz bir siyaset örneği olarak tarihimize geçmiştir. Kılıçdaroğlu'nun eleştiri ahlakını yok sayarak bu iki kurumun çalışanlarını hedef göstermesi başında bulunduğu partinin basın özgürlüğünden ne anladığını bir kez daha ortaya koymuştur. Medya Derneği üyesi olan bu iki medya kuruluşuna ve çalışanlarına yapılabilecek muhtemel saldırılardan Kemal Kılıçdaroğlu sorumlu olacaktır. Bir siyasi parti yöneticisine yakışmayan bu davranışı dolayısıyla kendisini kınıyor, geç olmadan özür dilemeye davet ediyoruz.

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • ŞEREF ER 3 yıl önce Şikayet Et
  Hükümet tez elden taşeron yasasını çıkarsında bu zatı kadroya alsın alsınki başkalarına taşeronluk yapmasın kendi devledine ve milletine hizmet etsin
  Cevapla
 • Halil SİNANOĞLU 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir "Cellat Kemal" olmadığın kalmıştı.Ona da soyundun ya!
  Cevapla
 • halil 3 yıl önce Şikayet Et
  Biz bu Kılıçdaroğlunu Siyasetci sanıyorduk meğer adam basın celladı imiş...Kılıçdaroğlu kendi yalanlarına kendisi inanıyormu acaba?
  Cevapla
 • VATANDAŞLAR 3 yıl önce Şikayet Et
  Be Kamal Sana bir şeyler içirmişler...Çok sitreslisin..İngiltereden habar mı geldi ya da esinti mi geldi yeni sahtekarlıkların için...esip gürliyorsun. Bel ki de yürü de enseni görelim kerata dendi ne bilelim...Yalancının mu yatsıya kadar yanar da.
  Cevapla
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  Diktatör CHP'den bu beklenirdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
La Palma dehşeti büyüyor! 20 km ilerledi! Aylarca sürecek
Bir skandal daha! CHP'li Başkana 'Erdoğan' tehdidi!