Instagram 'beğeni' adımında kararlı

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 'like'ları (beğenileri) kaldırmakta kararlı gözüküyor. Nisan ayından bu yana 6 farklı bölgede test etmeye başladığı beğenisiz Instagram için ABD'de de çalışmalara başladı.

Instagram 'beğeni' adımında kararlı
Instagram 'beğeni' adımında kararlı
GİRİŞ 11.11.2019 19:48 GÜNCELLEME 11.11.2019 20:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram 'like'ları (beğenileri) kaldırmakta kararlı gözüküyor.

 

 

Al Jazeera'de yer alan habere göre, platform Nisan ayından bu yana 6 farklı bölgede test etmeye başladığı beğenisiz Instagram için ABD'de de çalışmalara başladı.

Açıklama en yetkili isim CEO Adam  Mosseri'den geldi. Moseri, söz konusu politikanın ana nedeninin platformu çok daha az rekabetçi hale getirmek olduğunun altını çizdi. 

 

 

Test versiyonunda kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaştığı fotoğrafların beğeni rakamlarını göremiyor. 

Instagram'ın en fazla kullanıldığı ülkelerden birisi olan ABD'de bu testin başlaması platformun bu projeyi oldukça ciddiye aldığı yolunda yorumlanıyor. 

Söz konusu özellik Nisan ayında Kanada'da test edilmeye başlanmış, Haziran ayında ise  İrlanda, İtalya, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da bazı kullanıcılar için kullanıma açılmıştı.  

ETİKETLER
Adam Mosseri
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Murat 10 ay önce Şikayet Et
    Ne olacağını size söyleyeyim mi. Bu seferde kullanıcı kaç beğeni aldığının ekran görüntüsünü alıp paylaşır :)
    Cevapla
  • tepkili123 10 ay önce Şikayet Et
    Doğrudur Kanada da bir şirkete hizmet veriyorum, o hesapta beğenilerin sayısı görünmüyor. Ancak kendi hesaplarımda görüntüleyebiliyorum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Peş peşe operasyon haberleri: Birçok ilde çok sayıda gözaltı kararı var
Sumudica: 2 bin TL kazanan malzemecilerden utanın!