Habertürk'ten açıklama geldi: Peki Altaylı ekrana çıkabilecek mi?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'i protesto eden MHP'lilere yönelik 'it ürür kervan yürür, itlerle uğraşmıyoruz' sözleriyle infiale neden olan Fatih Altaylı'ya bir şok da Habertürk'ten geldi. Skandal sözlerin ardından Habertürk geri vites yaparken Altaylı'nın bir daha yayına çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu oldu.

Habertürk'ten açıklama geldi: Peki Altaylı ekrana çıkabilecek mi?
Habertürk'ten açıklama geldi: Peki Altaylı ekrana çıkabilecek mi?
GİRİŞ 01.05.2020 11:39 GÜNCELLEME 01.05.2020 11:44
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ı hedef alan sapkın eşcinsellere arka çıkmasıyla gündemi meşgul eden Fatih Altaylı'nın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i protesto eden MHP'lilere yönelik 'it ürür kervan yürür, itlerle uğraşmıyoruz' skandal sözleri sonrası Habertürk TV geri vites yaptı.

 

 

Daha önce de defalarca kez özür dileyen kanal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın zehir zemberek sözleri sonrası açıklama yaptı.

"Habertürk TV, ülkemiz siyasi hayatının önemli köklü ve ciddi siyasi geleneklerinden birisinin temsilcisi olan MHP'ye karşı da her zaman bu ciddiyete ve öneme uygun bir yayın politikası izlemiştir, izlemektedir." denen açıklama şu şekilde: 

 

 

"MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Semih Yalçın’ın 29 Nisan 2020 tarihli sosyal medya paylaşımları üzüntüyle karşılanmıştır. Sayın Yalçın'ın olgulara dayanmayan ve hakkaniyetli olmayan iddialarının aksine Habertürk Televizyonu, demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez bir parçası olan siyasi partilerle ilgili olarak taraftarlık ya da karşıtlık temelinde değil, objektif, çoğulcu ve bağımsız bir medya çizgisi izlemektedir.

Siyasi partilerin iç işlerinde ya da birbirleriyle ilişkilerinde siyasi mühendislik anlamına gelecek yayınlara hiçbir zaman tevessül etmeyen Habertürk TV, ülkemiz siyasi hayatının önemli köklü ve ciddi siyasi geleneklerinden birisinin temsilcisi olan MHP'ye karşı da her zaman bu ciddiyete ve öneme uygun bir yayın politikası izlemiştir, izlemektedir.

Özellikle Türkiye Cumhuriyetimizin varlığı ve bekası, milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü iç ve dış saldırı ve tehdide yönelik kararlı duruşuyla milletimiz nezdinde partilerüstü saygınlığa sahip bulunan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin şahsiyeti ile ilgili olarak, bu özelliklerinin bilincinde ve bu özelliklere uygun biçimde, bilhassa izlediğimiz saygılı ve özenli yayın çizgimiz yayınlarımızı adil bir şekilde izleyen tüm seyircilerimizin farkında olduğu bir hakikattir.

Habertürk TV, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, izleyicilerinden ve kamuoyundan gelebilecek yapıcı ve ciddi eleştiri ve önerileri ve evrensel yayıncılık ilkelerini göz önüne alan; terörü, şiddeti, ayrımcılığı, kin ve nefret dilini dışlayan, “yayınlanmaya değer her haber ve aktarılmaya değer her görüş”ü yayınlamaya dayalı ve demokratik çoğulculuğu yansıtan yayın çizgisini sürdürmeye devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz."

Semih Yalçın ne dedi?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı açıklamada; "Programcıları üzerinden algı yaratma peşinde olan Habertürk TV’nin HDP-İP-CHP yanlısı tutumunu şiddetle kınıyoruz. İdeolojik ön yargılarını her fırsatta MHP muarızlığıyla besleyen süren Fatih Altaylı’nın; ipi pazara çıktığı için itibar edilmeyen ve artık kamuoyunda unutulmaya başlayan İP Müdiresini yeniden parlatma çabası, Habertürk TV’nin inandırıcılığına ve basın etiğine gölge düşürmüştür." ifadelerini kullanmıştı.

ETİKETLER
fatih altayşlı
YAZDIR
YORUMLAR 105
 • berk 4 ay önce Şikayet Et
  haber türk son dönemde ilginç bi algı yönetimi peşinde tarafsız gibi gözüküp reisi hükümeti iğneliyo laf sokmalar garip eleştirmeler biyerlerin lkumandasına girmeseler bunu yapmazlar bu
  Cevapla
 • vatanini seven 4 ay önce Şikayet Et
  biz müslümanlar olarak özellikle akparti ve mhp liler bbp olarak bunlarin ve bunlar gibilerin haddini bildirmessek bunlarin Dili daha çok uzar bunlar turlerinin son örneği unutmayin
  Cevapla
 • msg 4 ay önce Şikayet Et
  Bu tarz kanalları izleyip prim verirsek bunlar gibileri bizleri adam yerine koymayacaktır ki kim bu alaylı kim kim
  Cevapla
 • ergül özcan 4 ay önce Şikayet Et
  ikisinin de ne olduğu belli değilmi!.... niye karşı çıksınlar.
  Cevapla
 • adalet 4 ay önce Şikayet Et
  meral devşirmesi utansın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karadeniz'deki Doğalgaz keşfini küçümseyen Kılıçdaroğlu'ndan trajikomik açıklama
Polise "Sen zor kullan, o zaman görüşürüz" diyen şahıs adliyeye sevk edildi!