Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak!

Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni bir haber geldi.Amazon Studios'un dizi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdığı dizinin ilk sezonu 465 milyon dolara mal olacak

Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak!
Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak!
GİRİŞ 17.04.2021 13:09 GÜNCELLEME 17.04.2021 13:09

J.R.R. Tolkien'in kaleme aldığı ve Peter Jackson ile beyazperdeye uyarlanan seri bu defa Amazon yapımıyla dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Stuff’ta yer alan bütçe bilgisiyle beraber dizinin Yeni Zelanda’da çekileceği ve 5 sezon süreceği ile ilgili bilgiler de Amazon tarafından doğrulandı.
 

Ünlü oyuncu kansere yenik düştü


Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash de bilgileri teyit ederek; “Bu harika, gerçekten… Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” dedi. Dizi şimdiden; son yılların en popüler dizilerinden biri olan ve her sezonu yaklaşık 100 milyon dolara mal olan HBO dizisi “Game of Thrones” ile karşılaştırılmaya başlandı bile.

Hem tanıdık hem yeni karakterler

Amazon, “Yüzüklerin Efendisi”nin TV haklarını 2017’de 250 milyon dolara satın almıştı. Dizi, “Hobbit” ve “Yüzüklerin Efendisi” romanlarında ve filmlerinde gördüğümüz hikayelerden binlerce yıl önce geçecek. Resmî açıklamaya göre hem tanıdık hem de yeni karakterler dizide yer alacak. Dizinin yapımı için çalışmalara çoktan başlandı ve yayın tarihi açıklanmasa da Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, 2018’de The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, şirketin dizinin 2021’de yayınlanmasını umduğunu söyledi.

KAYNAK: SÖZCÜ
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Deniz Yücel'e sert tepki: Gusül abdesti bilmeyenler dinimize karışıyor!
Mahra'nın annesi Erdoğan'a seslendi: Bana yanlış anlatmışlar, Hakkını helal et uzun adam