Gazetelerin resmi ilanları kesilmeyecek

Resmi ilanların ulusal ve yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, "Ulusal ve yerel gazeteler bu teklifin çıkarılmasıyla birlikte rahat bir nefes almıştır" dedi.

Gazetelerin resmi ilanları kesilmeyecek
Gazetelerin resmi ilanları kesilmeyecek
GİRİŞ 13.10.2021 19:57 GÜNCELLEME 13.10.2021 21:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile yaptığı görüşmeler neticesinde; resmi ilanlar ulusal ve yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek.

1 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan ve kabul edilen “Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile Maliye Bakanlığı’nca verilen bazı resmi ilanların artık gazetelerde yayımlanmaması Plan ve Bütçe Komisyonundan geçmişti. Maliye Bakanlığı’nın bu teklifi ulusal ve yerel gazeteleri zor durumda bırakacaktı. 

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan.

SİNAN BURHAN'DAN AÇIKLAMA

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen teklif, TBMM Genel Kurulu’nda çıkarıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Ulusal ve yerel gazeteler bu teklifin çıkarılmasıyla birlikte rahat bir nefes almıştır. Emekleri geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül’e teşekkür ederiz. Cumhur ittifakımızın bu desteği neticesinde alınan kararla ulusal ve yerel gazeteler rahat nefes almıştır. Ülkemizdeki tüm ulusal ve yerel gazeteler adına Cumhur İttifakımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Alınan bu kararın ulusal ve yerel gazetelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR 1
  • Huso 1 yıl önce Şikayet Et
    İnternet varken kamu parasini gazete ilanlarina harcamak ne kadar gerekli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İspanya'dan Galatasaraylıları heyecanlandıran Ronaldo iddiası!
Bakan Yanık'dan çocuk istismarı iddiasına sert tepki: Takipçisi olacağız!