Oturma ve yürüme adabı

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün İslam’da oturma ve yürüme adabı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Oturma ve yürüme adabı
Oturma ve yürüme adabı
GİRİŞ 05.11.2021 13:57 GÜNCELLEME 05.11.2021 13:57

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün toplum içerisinde oturma ve kalkma adabına dair merak edilenler ele alınacak. Karataş, ‘Hz. Muhammed’in tavsiye ettiği oturma şekilleri nelerdir? Başkasının yerine oturulduğunda kalkmak gerekir mi? Topuklu ayakkabı giymek günah mıdır? Hz. Muhammed nasıl yürürdü? Yemek yerken ağız şapırdatmak günah mıdır? Hz. Muhammed’in yasakladığı oturuşlar nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

Program Adı        : Muhabbet Kapısı
Yayın Tarihi         : 07 Kasım 2021 Pazar

Yayın Saati           : 09:50

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi anlar: Milyonluk soruya ulaştı!
Elektrikli SUV Opel Mokka-e Türkiye’de! Fiyatıyla dikkat çekti