Alparslan: Büyük Selçuklu şimdiden dünya çapında listelerde yerini aldı

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz hafta yayın hayatına başlayan, “Alparslan: Büyük Selçuklu” ilk bölümüyle ulusal çapta tüm reyting gruplarında birinciliği ele aldı.

Alparslan: Büyük Selçuklu şimdiden dünya çapında listelerde yerini aldı
Alparslan: Büyük Selçuklu şimdiden dünya çapında listelerde yerini aldı
GİRİŞ 17.11.2021 13:08 GÜNCELLEME 17.11.2021 13:08

Bu başarının yanı sıra dünya çapında bütün TV formatlarının yer aldığı, yapımcıların, kanal sahiplerinin, televizyoncuların yakından takip ettiği “The Wit” adlı platformda “Daily Wit” listesine bir numaradan giriş yaptı. Alparslan: Büyük Selçuklu, aynı platformda “Weekly Wit” ve “Tarihi Dizi Önerileri” listelerine de girmeyi başarırken, kısa zamanda dünya çapında büyük ilgi gördü.

Yeni bölümleriyle TRT 1 ekranlarında Pazartesi akşamlarına damga vuracak olan Alparslan: Büyük Selçuklu; önümüzdeki günlerde hikâyesi ve ihtişamlı prodüksiyonuyla daha da çok konuşulacak.  Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerinde yer aldığı, Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecinin anlatıldığı dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk üstleniyor, yönetmen koltuğunda ise Sedat İnci oturuyor. Büyük ilgiyle izlenen dizide Arduç ve Evcen’e Mehmet Özgür, Sarp Levendoğlu, Sinan Tuzcu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Yurdaer Okur, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan ve Onur Ayçelik gibi başarılı isimler eşlik ediyor. “Alparslan: Büyük Selçuklu” her pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara geliyor…

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TEKNOFEST'ten renkli anlar
Gurbetçiler yurda giriş yapmaya başladı