Birinin izni olmadan sosyal medyada paylaşım yapmak kul hakkına girer mi?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün büyük günahlardan olan kul hakkıyla ilgili bilinmesi gerekenler ele alınacak.

Birinin izni olmadan sosyal medyada paylaşım yapmak kul hakkına girer mi?
Birinin izni olmadan sosyal medyada paylaşım yapmak kul hakkına girer mi?
GİRİŞ 17.12.2021 13:06 GÜNCELLEME 17.12.2021 13:06

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün affı en zor olan günahlardan kul hakkı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Mustafa Karataş ‘Üzerinde kul hakkı olanın tövbesi kabul olur mu? Her kötülüğü yapan biri tövbe edip cennete girebilir mi? Helallik alamadığımız kişilerin hakkını nasıl öderiz? Kişi dil ile söyleyip kalben helallik vermese olur mu? Gayrimüslimlerden de helallik almak gerekir mi? Mahşerde helalleşme nasıl olacaktır? Kişi hakkımı helal ettim demekle bütün haklarını helal etmiş olur mu? Sosyal medyada birinin izni olmadan onunla ilgili paylaşım yapmak kul hakkına girer mi?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

Program Adı        : Muhabbet Kapısı

Yayın Tarihi         : 20 Aralık 2021 Pazar

Yayın Saati           : 09:50

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
FIFA, Sırbistan'ın 'Kosova skandalına' cezayı kesti!
CHP'li belediye camiyi 'alkol ruhsatı' için mi yıkacak? Halktan büyük tepki!