İslam’da komşuluk hakkı

Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta komşuluk hakkı çerçevesinde önemli bilgiler ekrana taşınacak.

İslam’da komşuluk hakkı
İslam’da komşuluk hakkı
GİRİŞ 12.01.2022 14:27 GÜNCELLEME 12.01.2022 14:27

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Programda bu hafta komşuluk hakkı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Mustafa Karataş ‘İslam’a göre komşuluk hakları nelerdir? Kimler komşu tanımına girer? Apartmanda alınan kararlara uyulması zorunlu mudur? Aidat borcu kul hakkına girer mi? Halı silkelemek, gürültü yapmak kul hakkına girer mi? Sorunlu komşuya nasıl davranılmalıdır? Peygamber efendimiz komşularına karşı nasıl davranırdı? Komşumuz açken yediğimiz yemek haram mıdır? ’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

Toplumda zedelenmeye neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Program Adı        : Muhabbet Kapısı
Yayın Tarihi          : 13 Ocak 2022 Perşembe
Yayın Saati           : 09:30

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yunan televizyonundan anlamlı destek! Sabah haberlerindeki Türkçe türküyle açtılar
Dünyaca ünlü isimlerden 'Türkiye' açıklamaları!