Anne ve baba hakkı ödenir mi?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün İslam’da anne baba hakkı üzerine önemli bilgiler ekrana taşınacak.

Anne ve baba hakkı ödenir mi?
Anne ve baba hakkı ödenir mi?
GİRİŞ 21.01.2022 14:26 GÜNCELLEME 21.01.2022 14:26

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün insanın kendisini dünyaya getiren ve hayata hazırlayan ebeveynlerine olan sorumlulukları ele alınacak. Karataş ‘Anne-baba hakkı nasıl ödenir? Hangi durumlarda anne babaya itaat edilmez? Zalim bir babaya nasıl davranılmalı? Anne ve babaya dargın durulur mu? Evlenirken anne-babanın rızası alınmalı mıdır? Evlatları arasında ayrım yapan anne-babanın durumu nedir? Üzerimizde kalan anne-baba haklarından kurtulmak için ne yapmalıyız? Anneler veya babalar gününü kutlamak caiz midir?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Program Adı        : Muhabbet Kapısı

Yayın Tarihi         : 23 Ocak 2022 Pazar

Yayın Saati           : 09:50

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye, KKTC'de askeri olarak ne kadar güçlü?
90 vekil 3 döneme takılıyor: AK Parti'nin yarısı değişebilir