Anadolu Yayıncılar Derneği ve Yeni Çağ Medya Grubu arasında Anlaşma Protokolü imzalandı

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) ve Yeni Çağ Medya Grubu arasında Anlaşma Protokolü imzalandı.

Anadolu Yayıncılar Derneği ve Yeni Çağ Medya Grubu arasında Anlaşma Protokolü imzalandı
Anadolu Yayıncılar Derneği ve Yeni Çağ Medya Grubu arasında Anlaşma Protokolü imzalandı
GİRİŞ 24.06.2022 10:43 GÜNCELLEME 24.06.2022 10:43

Yeni Çağ Medya Grubu ofisinde yapılan törende Anlaşma Protokolünü AYD Başkanı Sinan Burhan ve Medya Grubu Başkanı Agil Alesger imzaladı.

İmza töreninde Azerbaycan`la Türkiye arasındaki ilişkilerin ve tüm alanlarda ikitaraflı iş birliği imkanlarının gelişmesini, 44 günlük Vatan Savaşı`nda Azerbaycan`ın elde ettiği Zaferle iki kardeş ülkenin iş birliği ile ilgili yeni imkanların oluşmasını, mevcut durumda Azerbaycan`la Türkiye`nin ortak çıkarlarının korunmasında yeni arayışların artmasını göz önünde bulundurarak iki kardeş ülkenin medya ve STK alanlarının, yerli, bölgesel ve global ölçüde aktifliyini artırmasının önemi vurgulandı.

AYD Başkanı Sinan Burhan Azerbaycan ve Türkiye medya ve kamu kuruluşlarının yeni gerçekliğe dayanan iş birliği modeline geçişinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Azerbaycan ve Türk medyası arasındaki işbirliğinin derinleştirilmesinin ortak amaca önemli katkılar sağlayacağını belirten Agil Alesger, iki kardeş ülke kamuoyunun devlet çıkarlarının gereklerine uygun olarak şekillenmesinde ortak çabaların güçlendirilmesinin önemine inandığını bildirdi.

İmza töreninden sonra iş birliği ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu, gerçekleştirilmesi planlanan projeler müzakere edildi.

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Soylu açıkladı: İBB kadrosunda 6 PKK'lı tespit edildi
İslam Memiş, ‘gram altın’ alternatifini açıkladı: Vergisi yok, ayağınıza kadar gelecek