Kabak çekirdeğinin serüveni "Topraktan sofraya'da"

Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu hafta bereketli topraklarıyla Nevşehir’den izleyicisi ile buluşuyor.

Kabak çekirdeğinin serüveni "Topraktan sofraya'da"
Kabak çekirdeğinin serüveni "Topraktan sofraya'da"
GİRİŞ 18.11.2022 10:15 GÜNCELLEME 18.11.2022 10:15

Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu hafta Nevşehir’den evlere konuk olacak. Topraktan Sofraya ekibi ilk olarak doğal gofret olarak da adlandırılan kuru kaymak yapımını öğrendi.  Nevşehir’de kabağın meşhur olduğunu duyan Zeynep Tor soluğu kabak tarlasında aldı. Kabak hasadına katılan ve hasadın artık eskisine göre daha kolay olduğunu belirten Zeynep Tor, kabakların çekirdeğini ayıklamaya yardım etti. Bir yandan çekirdek ayıklayan Zeynep Tor, diğer yandan da Nevşehirlilerle tarıma dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.   

Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Pazar 18:00’de Ülke TV’de. 

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çavuşoğlu'ndan kara harekatı açıklaması, ABD'ye net mesaj
Son Dakika... Erdoğan duyurdu: Düzce 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi!