Altılı masa Sözcü'yü bile çıldırttı! "EYY aday! Geldiysen 6 kez masaya vur"

Altılı masanın dün 9 saat süren ancak yine aday belirlenemeyen toplantısının ardından CHP'ye yakın Sözcü altılı masayı tiye aldı. Gazete bugün "EYY aday! Geldiysen 6 kez masaya vur" manşetiyle çıkarıldı.

GİRİŞ 27.01.2023 17:58 GÜNCELLEME 27.01.2023 18:01
Bu Habere 137 Yorum Yapılmış

Seçimlere birkaç ay kalmışken toplantılarına devam eden altılı masa dün 11. kez bir araya geldi. Artık muhalefet destekçileri tarafından bile eleştirilerin hedefi olan altılı masadan yine sonuç çıkmadı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün saat 12.00'de İYİ Parti genel merkezinde bir araya geldi.

YİNE SONUÇ ÇIKMADI

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda herkesin merak ettiği aday konusunda yine uzlaşı sağlanamadı. 9 saat süren toplantı sonrası bir bildiri yayınlamakla kalan altılı masa yine adayının ismini açıklayamadı.

SÖZCÜ ALTILI MASAYI TİYE ALDI

Toplantıdan bir sonuç çıkmamasının ardından CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü Gazetesi'nin bile sabrı taştı. CHP'ye yakın Sözcü gazetesi bugünkü manşetinde altılı masayla dalga geçti. 11 kez toplanan ancak bir türlü aday çıkaramayan altılı masayı tiye alan Sözcü, "EYY aday! Geldiysen 6 kez masaya vur" başlığını atarak, "11. defa toplanan 6'lı masadan beklenen karar çıkmadı" ifadelerini kullandı. 

Sözcü, haberin girişinde ise "Umudunu altılı masaya bağlayan milyonlarca seçmen, cumhurbaşkanı adayının artık belirlenip açıklanmasını ve gerginliğin bitmesini istiyor." dedi.

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Editör
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı
YORUMLAR 137
 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  Bir dahaki toplanmalarında bence artık yaşayanları değil yaşamayanların ruhunu çağırsınlar. belki olur. Mesela İnönü nün ruhunu çağırabilirler. Gülüyorum ya.
  Cevapla
 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  11.kez toplanıp 9 saat Cumhur Başkanı Adayını çağırdılar ancak adaydan yine ses yok. Demek ki gelmemiş ki masaya 6 defa vurmamış.
  Cevapla
 • HÖD HÖD 2 ay önce Şikayet Et
  MENDERESİN 1946 SEÇİMLERİNDE "YETER SÖZ MİLLETİNDİR" SLOGANI İLE SANDIĞI GÖMÜLDÜĞÜ CHP kendini sandığa gömen lider MENDERESİN Sloganını... 2023 Seçimlerinde kendine Slogan yapan AK PARTİ Sloganı haline dönüşen VE CHP nin ağzına almaması gereken bir sloganı parti dış cephesine TESLİM BAYRAĞI gibi 100 metreye 50 metre asmış BU BİR TESLİMİYET VE MALUBİYET İFADESİDİR. TAYYİP BEY SEN BÜYÜK SİYASETÇİ, BÜYÜK LİDER VE BÜYÜK BİR DEVLET ADAMISIN SANA HELAL OLSUN VERDİĞİMİZ OYLARIMIZ...
  Cevapla
 • HÖD HÖD 2 ay önce Şikayet Et
  Sözcü gazetesinin söylediği şu masanın adayını masa belirlemeyecek dışarıdan gelecek isim masa dışarıya Sözcü vasıtası ile mesaj iletiyor. Bir an evvel adayın ismini gönderin diye... Ama Emperyaller bile 6'lı masadan umudu kestiği için çok aceleci davranmıyor seçi min sonucu zaten belli...
  Cevapla
 • Akif 2 ay önce Şikayet Et
  Bu oluşumun adayına oy verecek bir kişinin bile çıkmaması lazım ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehit Mehmet Selim Kiraz üzerinden tehdit savuran İBB personeli Ezgi Yıldız yakalandı
YSK açıkladı, adaylar kesinleşti... Bundan sonra seçim takvimi nasıl işleyecek