Milli Gazete 28 Şubat'ı 2 gün sonra hatırladı

Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde hiçbir haber yayınlamayarak büyük tepki toplamıştı. Erbakan Hoca’nın kurduğu gazete, aradan 2 gün geçtikten sonra 28 Şubat’ı yazabildi.

Milli Gazete 28 Şubat'ı 2 gün sonra hatırladı
Milli Gazete 28 Şubat'ı 2 gün sonra hatırladı
GİRİŞ 02.03.2023 21:03 GÜNCELLEME 02.03.2023 21:12
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın kurduğu Saadet Partisi, Millet İttifakı’nda CHP’ye eklemlenirken, yine Erbakan’ın kurduğu gazetede de durum farklı değil. SP’nin yayın organı Milli Gazete, 28 Şubat sürecinin yıldönümünde haber bile yapamayacak konuma geldi.

Milli Gazete’de ‘28 Şubat’ sessizliğiMilli Gazete’de ‘28 Şubat’ sessizliği

Erbakan’ın başbakan olduğu Refah-Yol Hükümeti’ni devirmeye yönelik başlatılan 28 Şubat postmodern darbe sürecinin 26’ıncı yıldönümünde Milli Gazete’nin sessizliği hayret uyandırmıştı. Milli Gazete, 28 Şubat 2023 tarihli nüshasında meşum darbeye ilişkin tek bir satırlık habere bile yer ayırmadı. 28 Şubat’ı yok saymakla eleştirilen Milli Gazete, CHP liderliğindeki 6’lı masaya yaranmak için tavır değişikliğine gittiği yönünde tepki toplamıştı.

Saadet Partisi’nin uzantısı Milli Gazete, aradan 2 gün geçtikten sonra 28 Şubat’ı hatırladı. Tepkilerin ardından 2 Mart tarihli gazetenin sürmanşetinden “Ülkeye ve ümmete darbe: 28 Şubat” başlıklı haber yayımlandı.

HEM HAFIZA HEM ŞUUR KAYBI

28 Şubat’ı geç hatırlayan Milli Gazete’nin haberinde şu ifadeler yer aldı:

“Yıl dönümünü geride bıraktığımız 28 Şubat postmodern darbesiyle Türkiye, en karanlık dönemlerinden birisine girdi. İç ve ABD’nin başını çektiği dış çevrelerin el birliğiyle gerçekleştirilen 28 Şubat’la hem ülkenin önüne ket vuruldu hem de bugünkü siyasal, ekonomik ve dış politika ortamı hazırlandı.”

28 Şubat’ın siyasi ayağı olan CHP zihniyetinden bahsedilmeyen haberde, “bugünkü siyasi ortam hazırlandı” ifadesiyle; 28 Şubat yasaklarını tarihe gömen, başörtüsünü serbest bırakan, İmam Hatipler önündeki engelleri kaldıran, Kur'an yasağını kaldıran, Ayasofya Camii'ni ibadete açan AK Parti iktidarının hedef gösterilmesi “pes” dedirtti.

Milli Gazete'nin 28 Şubat'taki 1'inci sayfası ise şöyleydi:

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 98
 • Yücel güvenkaya 1 yıl önce Şikayet Et
  Aldıkları emir icabı böyle yapmışlar
  Cevapla
 • Vebali dusunmek 1 yıl önce Şikayet Et
  Ha azılı İslam Türkiye hatta Necmettin Erbakan düşmanı haçlı siyonist dostu millet ittifaki yarayan adaylığını açıklamış Şu an Fatih Erbakanla ha kendisine Sivas belediye Baskaniyken bir olay sonrası olaylarında çok ağır hakaretler eden chp nin başında oldugu millet ittifakına üye olan Temel karamollaoglunun ne farkı oldu şimdi dünya bir yana esas ahirette mahşerdeki mizan terazisinde sırat koprusunde amel defterinin verilisinde içinde olacakları vebali dusunsunler
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunca insan gözyaşları içinde ömür tüketirken geçmişe yanarken bunlar CHDP peşinde akşam ediyorlar yazıklar olsun tüm samimiyetsiz fırıldaklara......
  Cevapla
 • nevzat 1 yıl önce Şikayet Et
  vaybe yirmi sekiz şubat bugünleri hazırlamış milli gazeteye göre yani millet hiçbirşey yapmamış bugünkü yapılan erbakan hocanın da idealleri olan birçok icraat yirmisekiz şubatçılar yapmış pes yani ne diyelim saadetin milli gazetesi nede olsa chp nin yandaşı
  Cevapla
 • metin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence bunlar partilerini CHP binasında bir odaya taşısınlar boşuna kira msarafı yapmasınlar Türkiye çapında.CHP bir müddet bunları kabul edebilir,işi bitincede çöpe tabi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Memur adayları saniyelerle KPSS sınavına geç kaldılar! İşte kapıdan döndükleri anlar
Şam masasında iki aşamalı plan