İşte hastane saldırısının medya ayağı! BBC-Deutsche Welle

İsrail'in Gazze'de hastaneye düzenlediği alçak saldırıdan önce BBC'nin hastaneleri işaret ettiği, Alman DW'nin ise "Hangi eylemler savaş suçu kabul edilir?" başlıklı haber yayınlayarak okulların dahi vurulabileceğini yazdığı ortaya çıktı.

İşte hastane saldırısının medya ayağı! BBC-Deutsche Welle
İşte hastane saldırısının medya ayağı! BBC-Deutsche Welle
GİRİŞ 18.10.2023 17:41 GÜNCELLEME 18.10.2023 17:44
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

İsrail'in Gazze'de el-Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlediği hava saldırısının yankıları tüm dünyada devam ediyor. 500 kişinin hayatını kaybettiği alçak saldırıya tepkiler yağmaya devam ederken bombardıman öncesi İngiliz BBC ve Alman Deutsche Welle'nin skandal haberler yaptığı ortaya çıktı. 

Filistin-İsrail savaşında Avrupa Birliği'nin lokomotifi olan Alman medyasında kan donduran bir yayın yapıldığı tespit edildi. İsrail'in el-Ehli Baptist Hastanesi'ne hava saldırısı düzenleyerek çoğu çocuk olmak üzere yüzlerce sivili öldürdüğü saldırı öncesi Alman Deutsche Welle'nin "Hangi eylemler savaş suçu kabul edilir?" başlıklı bir haber yayınladığı belirlendi. 

GEREKİRSE OKULLAR BİLE VURULABİLİR

Deutsche Welle'nin adeta İsrail'e 'Sivilleri vurabilirsin' diyerek hedef gösterdiği Clare Roth imzalı haberde, İsrail ordusunun gerekirse okulları bile bombalayabileceği belirtiliyor. Haberde askeri faaliyetlerin eylemin gerekli olup olmadığına göre savaş suçu olarak sınıflandırıldığı belirtilerek "Örneğin, bir okulun ya da bir apartmanın bombalanması, uluslararası hukuka göre askerî açıdan gerekli görülürse savaş suçu olarak değerlendirilmeyebiliyor." ifadelerine yer veriliyor.Haberde diğer skandal ifadelerde ise İsrail'in bombaladığı Gazze'nin dünyanın en yoğun nüfuslu bölgelerinden biri olduğu belirtilerek "Uzmanlara göre, bu nedenle Gazze'de sivil - askeri hedef ayırımını yapabilmek zor." sözleri yer alıyor. 

BBC hedef gösterdi İsrail hastane vurdu! Hastane saldırısında 'BBC' şüphesiBBC hedef gösterdi İsrail hastane vurdu! Hastane saldırısında "BBC" şüphesi

BBC DE HASTANEYİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Dün akşam gerçekleşen hastane saldırısından 1 gün önce  İngiliz menşeili BBC'nin Gazze'deki hastaneleri hedef gösterdiği tespit edilmişti. El-Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlenen saldırı öncesi BBC'nin "Hamas hastanelerin ve okulların altına tünel mi inşa ediyor?" başlığıyla bir haber yayınladığı, bu haberden 24 saat sonra İsrail'in hastaneye hava saldırısı düzenleyerek 500 kişinin ölümüne neden olduğu belirlendi. 

Medyada siyonist karartma: Önce Guardian ardından BBC! 'Faşizan sansür'Medyada siyonist karartma: Önce Guardian ardından BBC! 'Faşizan sansür'

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 36
 • Ömer Karaman 8 ay önce Şikayet Et
  Sabun yapmak fırında yakmak tazyikli suyla yıkamak sizin kitabinizda savaş suçu sayılmaz dimi hitlerin torunlari
  Cevapla
 • ekrem 8 ay önce Şikayet Et
  küresel şeytanlar ve hizmetkarları görevini yapıyor foks tv halk tv ve kuyrukları
  Cevapla
 • Alperen 8 ay önce Şikayet Et
  Elbette bu yaptıklarınızın bir karşılığı olmayacak sanmayın sanmaki Rabbim sizin yaptıklarınızdan habersiz Yok oluşunuz yakın o gün ne zaman bilmiyorum ama yakın çünkü zulmünüz arttı bu ümmetin birliğine vesile olacak inş.
  Cevapla
 • Belcikali 8 ay önce Şikayet Et
  Korkunun ecele faydasi yok..er ya da gec turkiye bu savasa girecek ve biiznillah laik duzen helak olacak
  Cevapla
 • Guaidoglu 8 ay önce Şikayet Et
  Bizde de cok fondas var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den dev enerji yatırımı anlaşması! Bir ülkeyle somut aşamaya gelindi
Yolcu otobüsü eve çarptı: Ölü ve yaralılar var!