GAZETE HABERTÜRK'te neler var?

Türk medyasına bugün yeni bir soluk geldi. Ciner Grubu'nun Fatih Altaylı önderliğinde çıkardığı Gazete HABER TÜRK'ün ilk sayısını göremeyenler için inceledik.

GAZETE HABERTÜRK'te neler var?
GAZETE HABERTÜRK'te neler var?
GİRİŞ 01.03.2009 18:00 GÜNCELLEME 23.11.2013 16:07
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Fatih Altaylı'nın aylardan beri öve öve bitiremeyip, baskısından ebadına, içeriğinden yazar kadrosuna, bakış açısından haber kalitesine kadar çok farklı olacağını vurguladığı GAZETE HABERTÜRK bugün piyasaya çıktı. Edindiğimiz bilgilere göre sabah 10 civarı tüm bayilerde tükendi. Gazeteyi göremeyenler için şöyle bir inceledik.

Ciner Grubu'nun gazetesi Türk medyasındanki mevcut gazetelerden çok farklı ebatta. Şimdilik gözle görünen en büyük fark da bu. GAZETE HABERTÜRK, HT SPOR, HT MAGAZİN, HT EKONOMİ, HT İSTANBUL (Bölgeye göre) ve HT BULMACA olmak üzere 7 ayrı gazete 50 kuruş..

Peki GAZETE HABERTÜRK'de neler var...

"İki milyon öğrencide hesap hatası" manşeti ile çıkan gazete ilk günden eğitim camiasında ses getireceğe benziyor. Aynı zamanda Yayın Danışmanı olan ünlü tarihçi Murat Bardakçı'nın Latife Hanım ile Atatürk'ün 80 yıldır gizli kalan mektuplarını ilk kez yayınladığı dosya da bir hayli dikkat çekici. Karikatürde ise çok komik bir Erdoğan ironisi var.

Geçtiğimiz haftanın gündemi olan Fehmi Koru'nun Aydın Doğan'lı fasılı ve İbrahim Tatlıses-Yıldız Tilbe polemiğine farklı açılardan bakan GAZETE HABERTÜRK, Koru'nun Hürriyet'in başına geçme ihtimalini, Nuray Mert, Oray Eğin, Eyüp Aşık ve Ali Bulaç'a yorumlatmış Tatlıses polemiğinde ise söz karşı tarafta. Dikkat çeken son özel haber ise 6 yıl önce Meclis'ten geçmeyen 1 Mart tezkeresi... O dönemin iki kritik bürokratı şimdinin MHP'li vekilleri Erdal Sipahi ve Bülent Bölükbaşı bilinmeyenleri anlatıyorlar.

Gelelim yazarlar kısmına...

Fatih Altaylı'nın bildiğimiz en az iki parçalı olan yazısında yine "Ne Zaman Adam Oluruz" notu var. Kısa bir selamlama yapan (Bu selamlamaya gerek yoktu bizce, İnternetteki köşesinde çok yaptı) Altaylı TRT Şeş'in yayınına dikkat çekiyor. Kürtçe bilen entelektüel arkadaşının raporunu köşesinden yayınlayan Fatih Altaylı'ya göre durum vahim. Çünkü TRT Şeş, Cumhuriyet değerlerine ters yayın yapıyor...

Diğer yazarların başlıkları ise şöyle:
Pakize Suda: "Frekansım değişti", Nihal Bengisu Karaca: "Selamun aleyküm...", Soli Özel: "Obama çerçeveyi yeniden çiziyor", Yavuz Semerci; "Her toplum layık olduğu medyayı bulur", Yaşar Nuri Öztürk; "HABERTÜRK ve Türkiye'ye merhaba" Doğan Satmış; "Vatan için yatağa girmek" ve Leman Sam; "Hayattan çok şey öğrendim"

Ekler de neler var...

Hepsinin manşeti "özel haberlerden" oluşuyor bir tek  HT SPOR hariç. Onunda gündemi malum Fenerbahçe-Sivasspor maçı...

HT MAGAZİN'in manşetinde  çok çarpıcı özel haber ve fotoğraf var. Kokain kullandığı için tutuklanan şarkıcı Deniz Seki'nin cezaevindeki ilk gününün fotoğraf karesi HT MAGAZİN'DE.

HT EKONOMİ vatandaşa dağıtılacak hediye çekinin kaynağını bulmuş; İşsizlik Sigortası Fonu

HT PAZAR'da ise Rahşan Ecevit röportajı var. "Fethullah Gülen'in elini sıkan ilk kadın benim" diyor Rahşan Hanım.

HT İstanbul, sokak köpekleri konusuna çok farklı ve skandal bir açıdan bakmış; İstanbul'daki belediyelerin kendisi sınırları içindeki sokak köpeklerini birbirlerine atınca kavga çıktığı iddiası bir hayli ilginç...

Tamamı renki olan GAZETE HABERTÜRK ile ilgili bir ayrıntı da bizden. Bu gazeteyi ebadından dolayı, otobüste, minibüste, trende, tramvayda okumak çok rahat olacak.

İlginç bir ayrıntı daha; GAZETE HABERTÜRK'ün dağıtımını kim yapacak dersiniz? Yay-Sat diye bir söylenti çıkmıştı ama künyede Turkuvaz Dağıtım yazıyor...

Son söz; Haber 7 ekibi olarak GAZETE HABERTÜRK'e "hayırlı olsun" diyor, ilkeli, tarafız, bağımsız, çok renkli bir gazete olma yolunda başarılar diliyoruz.

Hadi Bakalım...

ETİKETLER
Haber Türk
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • ilyas er 12 yıl önce Şikayet Et
  Ben anlamadım. Hayırda bu gazete paçavralarından piyasada zaten bir sürü var. Bunu ne diye bunca cafcaflı reklamla çıkardılar ben bir anlam veremedim. Fatih altaylı nın ne menem bir insan olduğunu teke tek programından ve müslüman insanlara olan nefretinden iyi biliriz. Buna da böyle bir gazete yakışır zaten. Tipik bir boyalı basın...
  Cevapla
 • Yüksel Canpolat 12 yıl önce Şikayet Et
  Fatih altaylı. Bir zamanlar galatasarayı tarikatcı futbolculardan temizledim diyen ve trt şeş e karşı olan anti demokratik dar görüşlü bir kişilik.Bu adamın başındaki gazeteden ne beklenir ki?
  Cevapla
 • Hayri ŞAN 12 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman Gazetesi. Abone olduğum bir gazetede ctesi ekinde 1 sayfa boyunca Fatih Altaylı ile röportaj yayınlandı. Hangi cemaat olduğunu tahmin ediyorsunuzdur.Ben şaşırdım. Aboneliğimi devam ettirme konusunda terreddütte kaldım. Acaba bütün cemaat kullanılıyormu.İyi niyetli insanlarımız Amerika ve İsrail tarafından kullanılıyor mu diye. Böyle bir şey varsa bütün haklarım haram olsun.Zaten diyalog işini de kafam bir türlü almadı. Hristiyanlar ve Museviler cennete girecek diyenler var.Amentüde biriz diyenler var.Böyle şey olurmu
  Cevapla
 • wefa bozdağ 12 yıl önce Şikayet Et
  İLGİNÇ. fatih altaylının ne anlama geldıgını hepımız bılıyoruz.arkadaşın dedıgı gıbı kartele bı kale daha yapıldı.ama yazarlar cok ılgınç.nıhal karaca bıldıgım kadarıyla zamanda yazıyordu ve tesetturlu bi hanım.yaşar nurı özturk var oda ilginç..herşey iyi hoşta kım bana fatıh altaylı denılen zatın tarafsız bır yayın polıtıkası yapacagını idda ederkı? mal belli pazar belli.
  Cevapla
 • emre kara 12 yıl önce Şikayet Et
  Altaylı varsa ben yokum. Fatih Altaylı zihniyeti belli, görüşü istikameti belli bir adam. Gazete dediğin insanlara haber aktarmalı birilerine rant sağlayacak haberler yorumlar yapmamalı, bana sorarsanız ciner grubunun filamasını sallamaktan başka bir şey yapmaz bu gazete...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı 'SİDA', füze atışlarına hazır!
Sözcü Kalın'dan işgalci İsrail'e tepki: Bunun hesabını soracağız