Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 memur alımı yapacak! En az KPSS 70 puan şartı isteniyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı en az KPSS 70 puan ile memur alımı yapacağını duyurdu. İlan detayları henüz açıklanmadı. Lakin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yıl sonuna kadar 700 memur istidam edileceğine ilişkin müjdeyi adaylara duyurdu. İşte merak edilen detaylar...

Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 memur alımı yapacak! En az KPSS 70 puan şartı isteniyor!
Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 memur alımı yapacak! En az KPSS 70 puan şartı isteniyor!
GİRİŞ 12.05.2021 12:13 GÜNCELLEME 12.05.2021 12:14

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımının ne zaman yapılacağına ilişkin merak edilen ilanın yayınlanması sabırsızlıkla bekleniyor. Her yıl artan arkeolojik kazı ve yüzey araştırması sayısının 500'e ulaşması sonucu 700 memur istihdamının gerçekleştirileceği Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından müjdelenmişti. Adaylar ise Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya yönelmiş durumunda. Peki Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Başvuru Şartları Neler?

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  2. Kamu haklarından mahrum olmamak,

  3. Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

  4. Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

  5. Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

  6. Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 Memur alımının bu yıl Eylül veya Ekim ayında yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda bakanlık memur alımlarını bu aylarda gerçekleştirmişti. Yine alımları Eylül veya Ekim aylarında başlayacağı düşünülüyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

2020'de Covid-19 salgınına yönelik tedbirlere rağmen arkeolojik kazı ve yüzey araştırması sayısı 500'ü aşmıştır. Bakanlığımız ve bağlı kurumlarımızın destekleri ile 2019 yılında başlatılan 12 aylık kazı programına dahil olan kazı başkanlığı sayısı bu yıl 3 kat artırılarak 20'den 62'ye çıkarılmıştır. 2021 yılında kalanları dahil ederek bu sayıyı 125'e çıkarmayı hedefliyoruz.

Yıl boyu süren kazılar kapsamında 2019'da ilave 100 arkeolog, sanat tarihçi ve restoratör istihdam edilmiş olup 2020 yılında da arkeolog, sanat tarihçi ve restoratör unvanlarında 248 ilave personel istihdam edilecektir. Bunlarla ilgili gerekli başvurular sitelerimizde açıklandı. Beklenti vardı, arkeologlarımız özellikle, başvurularını hızlı şekilde yapabilirler.

2021 yılı sonunda 125 kazı alanının da bu programa dahil edilmesiyle ilave 350 uzman personeli de dahil ettiğimizde toplam 700 arkeolog, sanat tarihçisi ve restoratör 2021 sonu itibarıyla istihdam edilmiş olacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den 6'lı masa anketi sorusuna cevap: Tercihim sınıf arkadaşım
Suudi Arabistan ve Katar ortak yatırım fonundan Liverpool için inanılmaz teklif!