İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı devam ediyor!

İŞKUR tarafından Haziran sonuna özel 2650 kişilik büro memuru alım ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Türkiye genelinde 50 farklı şehirde sınavsız ve KPSS şartsız en az lise mezunu büro memuru alımı yapılıyor. İlanın başvuru şartları ve tüm detayları haber7.com'da.

İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı devam ediyor!
İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı devam ediyor!
GİRİŞ 28.06.2021 09:24 GÜNCELLEME 28.06.2021 11:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde farklı illerde istihdam etmek üzere 2650 kişilik büro memuru alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ‘’Başvuru’’ linkine tıklayarak istedikleri ilana başvuru yapabilir veya CV’lerini ilgili personele yollayabilir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup, başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz. İşte detaylar…

İŞKUR'dan Devlet Orman İşleri Müdürlüğü'ne personel Alımı Başladı!İŞKUR'dan Devlet Orman İşleri Müdürlüğü'ne personel Alımı Başladı!

Hangi İllerde Alım Yapılıyor?

İstanbul Tekirdağ Yalova Ankara Mersin
Erzurum Konya Bursa Erzincan Trabzon
Kütahya Malatya İzmir Uşak Gaziantep
Düzce Balıkesir Çorum K.Maraş Kırşehir
Samsun Eskişehir Kocaeli Kastamonu Kayseri
Elazığ Sakarya Mersin Manisa Sinop
Adana Denizli Aksaray Afyon Diyarbakır
Niğde Burdur Tokat Kırşehir Kayseri
Antalya Tekirdağ Aydın Hatay Nevşehir
Balıkesir Amasya Kırıkkale Sakarya Şanlıurfa

 

Büro Memuru Ne İş Yapar?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler. Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

 • Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

 • Sağlık probleminin olmaması,

 • En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

 • İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

 • Office programlarına hakim olmak,

 • Güler yüzlü olmak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR’un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için ''BURAYA'' tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

YORUMLAR 3
 • RIZA TURAN DAŞKIN 7 ay önce Şikayet Et
  AY-YILDIZLI ALBAYRAĞIMIZ GÖKLERDE DALGALANACAK BAYRAĞIMIZ AY-YILDIZ SANCAĞIMIZ AKPARTİ TEŞKİLATIDIR. c
  Cevapla
 • RIZA TURAN DAŞKIN 7 ay önce Şikayet Et
  AY-YILDIZLI ALBAYRAĞIMIZ GÖKLERDE DALGALANACAK BAYRAĞIMIZ AY-YILDIZ SANCAĞIMIZ AKPARTİ TEŞKİLATIDIR 2023 AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ BİRİNCİLİK'İLE KAZANIYOR MHP PARTİMİZİ AKPARTİMİZİ GÖNÜLDEN YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ BİZ'BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MEMLEKET VATAN SEVDALISIYIZ Saygılarımızla.......... NOT: Türkiyemizin Gelişmesini Kıskanıp Algı Operasyonu Yapanlar Dedi Kodu Karalama Kampanyası Yapanlara Sesleniyorum Birgün Kendi Kazdığınız Kuyuya Kendiniz Düşeceksiniz AlimÂllâh Bizler Sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan önderimiz ile Birlikteyiz Güçlü Zengin Türkiye Saygılarımızla .......
  Cevapla
 • Selim49 7 ay önce Şikayet Et
  Res men işveren ler dalga geçiyor. Servis yok dçyen bile var.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hamza Dağ: Oturma düzenine karar veremeyenler ülkeyi nasıl yönetecek?
Son dakika: 28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! En korkunç gün