Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS şartsız güvenlik ve temizlik görevlisi alım ilanı yayınlandı!

Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan ilana göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine en az ilköğretim mezunu temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımı için başvurular başladı. Peki İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır, başvuru şartları nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS şartsız güvenlik ve temizlik görevlisi alım ilanı yayınlandı!
Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS şartsız güvenlik ve temizlik görevlisi alım ilanı yayınlandı!
GİRİŞ 01.10.2021 09:19 GÜNCELLEME 01.10.2021 09:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan Bakanlık duyurusuna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesine KPSS şartsız güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı yapılıyor. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı Kadroları

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu; Temizlik Görevlisi Alımı ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapıyor. İşte alım yapılacak pozisyonların detayları:

Güvenlik Görevlisi Alımı:

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna atanacak Güvenlik Görevlileri 7/24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak olup, çalışma saatleri ilgili birimce mevzuat çerçevesinde belirlenecektir.

Temizlik Görevlisi Alımı:

 1. Türk Tarih Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda  temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

 2. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Aynı hizmet binasını müşterek kullanan Yüksek Kurum, Atatürk Araştırma Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezinin ihtiyaçlarında çalıştırılmak üzere görevlendirileceklerdir. Bu kapsamda; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

Genel Başvuru Şartları Neler?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

 • 18 yaşını tamamlamış olmak (29.09.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 • Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

 • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

 • Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

 • Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

İŞKUR Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Yukarıda yer alan ilanlara başvuru yapmak için ''BURAYA'' tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol köşesinde yer alan ''İlan No'' yazan kutucuğa aşağıda yer alan ilan numarasını yazarak ilanın detaylarını, özel başvuru şartlarını görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Güvenlik Görevlisi (Silahsız) İş İlanı No: 00006310401

 • 4 Temizlik Görevlisi İş İlanı No: 00006310066

 • 3 Temizlik Görevlisi İş İlanı No: 00006310023

YORUMLAR 1
 • işsiz genç 1 yıl önce Şikayet Et
  Sedece 7 kişi mi ? Bu kadar işsiz varken. :(
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Musk, Twitter'ın 'ifade özgürlüğünü kısıtlaması' ile ilgili dosyaları yayımlayacak
Bulgaristan, Necip Hablemitoğlu suikastı zanlısı Göktaş'ın Türkiye'ye iadesini reddetti!