Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 70 KPSS ile personel alımı devam ediyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözlü sınav ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 8’inci kadro dereceli 125 kişilik uzman yardımcısı alımı yapılacak. Peki başvurular ne zaman başlayacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 70 KPSS ile personel alımı devam ediyor!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 70 KPSS ile personel alımı devam ediyor!
GİRİŞ 14.10.2021 09:16 GÜNCELLEME 14.10.2021 09:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda 125 kişilik uzman yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Başvuru yapacak adayların ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları Neler?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak. 

 • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. 

 • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. 

 • 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. 

 • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

 Başvuru İçin Gerekli Belgeler 

 1. Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı örneği. 

 2. Eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için). 

 3. Yabancı dil belgesi (Tabloda yabancı dil sınav puanı belirtilen gruplara başvuracak adaylar için). 

 4. Özgeçmiş. 

Başvuru Tarihi ve Yeri 

Adaylar başvurularını 12 Ekim (10:00) - 7 Kasım 2021 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. 

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 
Başvurular için gerekli koşullar, istenilen belgeler, sınav süreci ile ilgili diğer bilgiler Bakanlık internet adresinde (www.csgb.gov.tr/duyurular) ve Kariyer Kapısı Platformunda (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) ilk başvuru tarihi itibarıyla yer alacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Başvuru Sonuçlarının Duyurulması 2020 veya 2021 lisans düzeyi Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılan başvurular arasından, her bir grup için en yüksek puana sahip adaydan başlanarak atama yapılacak kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday (son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil) sözlü sınava çağırılacaktır.

YORUMLAR 1
 • Muhammed 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın devlet büyüklerim sayın yetkililer lütfen duyun sesimizi kamu personeli yaş sınırında düzeltme yaparmısınız 35 yaş sınırında esneklik yapılsın bu yüzden kamuya yerleşmede zorluk yaşıyoruz birileri duysun okusun bu mesajımı lütfen çok rica ediyorum
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'nu fena oyuna getirmişler! Sunucu bile şaşkına döndü!
İstanbul'da motokuryelerin yasağı yarın sona eriyor