YSK en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve işletmen alımı devam ediyor!

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatına en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve veri hazırlama kontrol işletmeni kadrolarına toplamda 103 kişilik memur alımı yapıyor. Başvuru yapacak adayların 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

YSK en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve işletmen alımı devam ediyor!
YSK en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve işletmen alımı devam ediyor!
GİRİŞ 09.10.2021 10:26 GÜNCELLEME 09.10.2021 10:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yüksek Seçim Kurulu tarafından kamu memuru alımı ilanı yayınlandı. YSK taşra teşkilatına zabıt katibi kadrosu için 90, merkez teşkilatına ise 13 kişilik şoför ve veri hazırlama kontrol işletmeni alımı yapacak. Adaylardan 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan istenmektedir. 

Yüksek Seçim Kurulu 103 Memur Alımı Kadroları

Genel Başvuru Şartları

 1. Türk vatandaşı olmak, 

 2. İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, 

 3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

 4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, düzeni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmak,

 5.  Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak, 

 6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 

 7. 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak, 

Özel Başvuru Şartları

 • Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, 

 • Şoför kadrosuna atanabilmek için; 

 1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 
 2. Geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

 

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

YSK memur alımı için başvurular 07.10.2021 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 18.10.2021 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00) sona erecektir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular, Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde (https://www.ysk.gov.tr) yer alan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar yalnızca bir unvan için başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır. 

Başvuru Hakkında Merak Edilenler

- Şoför unvanına başvuracak adayların, geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesi örneğini başvuru formunu doldururken ilgili alana yüklemeleri gerekmektedir. 

- Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türlerinden en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının beş katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağırılacaktır. 

- Sıralamalar unvan bazında ayrı ayrı yapılacaktır. 

- Müracaatlar tamamlandıktan sonra, adaylar lisans mezunları için KPSSP3 puan türü, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü, lise mezunları için ise KPSSP94 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak tek bir liste halinde puan sıralamasına tabi tutulacaktır. 

- Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on beş gün önce Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ hükmünde olup ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. 

- Sözlü sınava adaylar “fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/ T.C. Kimlik Kartı/ T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ Geçerli Pasaport’tan bir tanesi)” ile girebileceklerdir. 

- Taşra teşkilatı Zabıt Katibi kadroları için sözlü sınava katılacak adayların ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçelerini sözlü sınav günü Başkanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir. 

- Sözlü sınavda; atanılacak kadronun gerektirdiği mesleki bilgi düzeyi (50 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılap Tarihi bilgi düzeyi (15 puan), genel kültür bilgi düzeyi (15 puan) ile özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, temsil kabiliyeti, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği konularından (20 puan) olmak üzere, toplam 100 puan üzerinden sınav kurulu üyeleri tarafından ayrı ayrıdeğerlendirme yapılacaktır. 

- Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, sınav kurulunun verdiği puan ortalamasının en az 70 olması gerekmektedir. 

- Adayların nihai başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü sınav başarı puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecektir

 

YORUMLAR 3
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne olur lütfen sayın devlet büyüklerim size yalvarıyorum lisans mezunuyum işsizim evliyim yaşım geçiyor ist gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu memur alımı yaparmısınız kadro verirmisiniz duyun sesimizi
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın devlet büyüklerim sayın yetkililer lisans mezunuyum istihdam zorluğu yaşıyorum yaşım geçiyor ne olur size yalvarıyorum evliyim istanbul gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu memur alımı yaparmısınız kadro verirmisiniz
  Cevapla
 • muammer 1 yıl önce Şikayet Et
  he
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Weghorst'un golleri yetmedi! Arjantin penaltılarla yarı finale uçtu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz 10 milyar dolar!