MEB 6 bin 132 personel alımı gerçekleştirecek! Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı 6 bin 132 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. MEB, 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşullarını duyurdu. Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüklerinde istihdam edilecek sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihi belli oldu!

MEB 6 bin 132 personel alımı gerçekleştirecek! Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları belli oldu!
MEB 6 bin 132 personel alımı gerçekleştirecek! Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları belli oldu!
GİRİŞ 10.10.2021 18:28 GÜNCELLEME 10.10.2021 18:28

MEB tarafından yapılan duyuruya göre Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde istihdam edilmek üzere 260 sözleşmeli fizyoterapist, 2 bin 593'ü aşçı ve 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere toplamda 6 bin 132 personel alımı gerçekleştirilecek. Bakanlığın resmi internet sayfasında söz konusu pozisyonlara alım yapılmasına ilişkin duyuru yayınlandı. Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihi belli oldu. İşte detaylar...

MEB 6 bin 132 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edecek. Söz konusu pozisyonlara alım yapılmasına ilişkin duyuru, Bakanlığın resmi internet sayfasında yayımlandı. 

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu

Duyuruda belirtilen nitelikleri taşıyan adayların, başvurularını 25 Ekim 2021 Pazartesi gününden 5 Kasım 2021 Cuma günü 23.59'a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu veya e-Devlet https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden tamamlamaları gerekiyor.  

Adaylar istenilen belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü seçecek. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asıllarının talebi hâlinde belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il, ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edecek.

  • Adaylar sadece bir unvan için başvuruda bulunabilecek, birden fazla unvan için başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacak.

  • Atama sonuçları, 12 Kasım 2021 tarihinde, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden ilan edilecek.

Atamaları valiliklerce kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte başvuruda bulunacak. 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Merkez Bankası'ndan kritik enflasyon açıklaması! Yayılıma dikkat çekti
Kırmızı alarm! Kullanan sayısı periyodik arttı