Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Başvuru için bugün son

Gaziantep Üniversitesi, en az lise mezunu KPSS puanı esas alınarak personel alım ilanı yayınladı. 15 Ekim 2021 tarihi itibari ile başvuruları toplamaya başlayan kurum, personel alımına ilişkin kadroları ve merak edilen tüm detayları açıkladı. İşte Büro Personeli, Teknisyen Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli alımı detaylar...

Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Başvuru için bugün son
Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanı! Başvuru için bugün son
GİRİŞ 01.11.2021 10:21 GÜNCELLEME 01.11.2021 10:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gaziantep Üniversitesi, Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca toplamda 54 personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS puanı esas alarak istidam gerçekleştirecek olan kurum, en az lise mezunu adaylar arasından seçim yapacak. İşte Büro Personeli, Teknisyen Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli alımı detaylar...

Altın fiyatları düşüş geldi! 1 Kasım güncel Çeyrek Altın, Gram Altın, Bilezik...Altın fiyatları düşüş geldi! 1 Kasım güncel Çeyrek Altın, Gram Altın, Bilezik...

Mazota (Dizel) ve LPG'ye indirim geldi mii? 1 Kasım güncel akaryakıt pompa fiyatlarıMazota (Dizel) ve LPG'ye indirim geldi mii? 1 Kasım güncel akaryakıt pompa fiyatları

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Gaziantep Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı başvuruları 15 Ekim 2021 tarihi itibari ile başlayıp 1 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Adaylar başvuru süresi içerisinde gerekli belgeler ile birlikte Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığına Şahsen veya posta yolu ile yapabilecek.

Başvuru Şartları neler?

 • Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel şartlar aranır.

 • Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 • KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

 • Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile başvuru sonrası istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. E- Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Özel Başvuru Şartları

1- Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

2- KPSS sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93, lise düzeyi için KPSS94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, "sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmü uyarınca başvuruları kabul edilmeyecektir.

İstenen Belgeler Neler?

1- Başvuru formu (https://www.gantep.edu.tr)

2- 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi

3- e-devlet üzerinden alınacak mezun belgesi

4- Kimlik Fotokopisi

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 2
 • Muhammed 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın devlet büyüklerim sayın yetkililer lütfen duyun sesimizi kamu personeli yaş sınırında düzeltme yaparmısınız 35 yaş sınırında esneklik yapılsın bu yüzden kamuya yerleşmede zorluk yaşıyoruz birileri duysun okusun bu mesajımı lütfen çok rica ediyorum nolur
  Cevapla
 • Şevval 3 ay önce Şikayet Et
  Haklısın kardeşim 35 den sonrası ölsün umrundalarmı en az 40 olması lazım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
El Salvador Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye ve Erdoğan'a övgü dolu sözler!
İsrail'in anlaşmaktan başka çaresi kalmadı! Türkiye'nin dış politikasındaki zorluklar