Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alım ilanı! 2022 personel ve memur alımı ne zaman başlıyor?

2022 yılı memur ve personel alımı için ikinci açıklama Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki yıl 12.400 personel istidamı sağlanacak. İşte 2022'nin 2. personel alım detayları...

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alım ilanı! 2022 personel ve memur alımı ne zaman başlıyor?
Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alım ilanı! 2022 personel ve memur alımı ne zaman başlıyor?
GİRİŞ 26.11.2021 16:57 GÜNCELLEME 26.11.2021 16:58

2022 yılının ikinci memur ve personel alımı müjdesi Adalet Bakanlığı'ndan geldi. TBMM bütçe görüşmeler sonrasında açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önümüzdeki yıl içerisinde kaç kişilik istidam sağlayacağını açıkladı. Öncelikle 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan Bakan Gül, akabinde 2022 yılı içerisinde toplamda 12.400 memur ve personel alımı gerçekleştireceklerini duyurdu. 

Son Dakika! Altın fiyatları ne kadar oldu? 26 Kasım Çeyrek Altın, Gram Altın, Bilezik fiyatlarıSon Dakika! Altın fiyatları ne kadar oldu? 26 Kasım Çeyrek Altın, Gram Altın, Bilezik fiyatları

Benzin, LPG ve Mazota (Dizel) indirim gelecek mi? 26 Kasım zamlı yeni akaryakıt fiyatlarıBenzin, LPG ve Mazota (Dizel) indirim gelecek mi? 26 Kasım zamlı yeni akaryakıt fiyatları

Adalet Bakanlığı 12.400 Memur ve Personel Alımı Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından 2022 yılında gerçekleştirilmesi planlanan 12.400 memur ve personel alımının 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. 
Gerçekleştirilecek alımlara ilişkin ilk ilanların ise 2021 yılının sonuna doğru yayınlanmadı bekleniyor..

Başvuru Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı 12.400 personel ve memur alımına ilişkin genel başvuru şartları aşağıda belirtildiği üzere olacak. Kadrolara ilişkin detaylı ve özel başvuru şartlarına ise ilanın yayınlanması ile birlikte haberimizden ulaşabilirsiniz.

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

7. Yaptırılacak arşiv araştırması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Deprem yalanları! Provokatörler 'Millet can derdinde' demedi
Son dakika haberi: Malatya'da 5.3 büyüklüğünde deprem