ETİ Maden İŞKUR üzerinden en az lise mezunu işçi alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?

Eti Maden İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacağını ilan etti. En az lise mezunu adaylar arasında istidam sağlayacak kurum, KPSS puan şartı aramıyor. Peki Türkiye İŞ Kurumu üzerinden başvuru nasıl yapılacak? İşte soruların cevapları..

ETİ Maden İŞKUR üzerinden en az lise mezunu işçi alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?
ETİ Maden İŞKUR üzerinden en az lise mezunu işçi alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?
GİRİŞ 10.12.2021 09:59 GÜNCELLEME 10.12.2021 10:00

Eti Maden Emet Bor İşletme Müdürlüğüne Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olma şartı arayan kurum, başvuru sürecine ilişkin merak edilen tüm detayları adaylar ile paylaştı. İşte ETİ Maden personel alımına ilişkin detaylar...

Benzine, Mazota (Dizel) ve LPG'ye yeni zamlar yansıdı! 10 Aralık güncel akaryakıt pompa fiyatlarıBenzine, Mazota (Dizel) ve LPG'ye yeni zamlar yansıdı! 10 Aralık güncel akaryakıt pompa fiyatları

Altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor! 10 Aralık Gram Altın, Çeyrek Altın, Bilezik fiyatlarıAltın fiyatlarında hareketlilik sürüyor! 10 Aralık Gram Altın, Çeyrek Altın, Bilezik fiyatları

Son Başvuru Ne Zaman?

Emet Bor İşletme Müdürlüğüne başvuruşları İŞKUR üzerinden online olarak alınmaya başladı. Adaylar 10 Aralık 2021 tarihine kadar gerekli belgeler ile birlikte başvuru sürecini kolayca tamamlayabilecek. 

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Eti Maden sürekli işçi alımı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx resmi internet adresi gidin. "İşyeri Unvanı" yazan bölüme "ETİ MADEN" yazın ve arama bölümüne tıklayın. Listelenen ilana tıklayın ve başvur ikonuna tıklayın.

Üyelik bilgi ekranı üzerinden kişisel bilgilerinizi doldurarak işlemi tamamlayın. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve başvuru işlemini tamamlayın. Eğer daha öncesinde İŞKUR üyeliğiniz bulunuyorsa direkt giriş yapıp başvuru işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

ETİ MADEN BAŞVURU EKRANI

Başvuru İle İlgili Genel Hususlar Neler

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır. 

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir. 

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

 4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir. 

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir. 

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir. 

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. 

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır. 

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gazze'de çıktığı çatı İsrail askerinin sonu oldu! 3 farklı gruptan İsrail'e ölümcül vuruş
Ekonomist Korhan Berzeg, 345 gün sonra defnedildi