İŞKUR duyurdu: Sınavsız ve KPSS şartsız büro personeli alımı devam ediyor!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile sınavsız ve KPSS şartsız en az lise mezunu olmak üzere; önlisans ve lisans mezunları da dahil 339 kişilik büro personeli alımı yapılıyor. İlanın başvuru şartları neler?

İŞKUR duyurdu: Sınavsız ve KPSS şartsız büro personeli alımı devam ediyor!
İŞKUR duyurdu: Sınavsız ve KPSS şartsız büro personeli alımı devam ediyor!
GİRİŞ 26.01.2022 08:39 GÜNCELLEME 26.01.2022 08:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde farklı illerde istihdam etmek üzere 339 kişilik büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Lise mezunu adayların yanında önlisans ve lisans mezunlarının da başvuru yapabileceği ilanlar bulunmaktadır. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ‘’Başvuru’’ linkine tıklayarak istedikleri ilana başvuru yapabilir veya CV’lerini ilgili personele yollayabilir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup, başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz. İşte detaylar…

Hangi İllerde Büro Personeli Alımı Yapılacak?

AYDIN KONYA NİĞDE SAMSUN
İZMİR İSTANBUL ESKİŞEHİR ERZURUM
ADANA RİZE SİVAS YALOVA
ANKARA KAYSERİ MANİSA SAKARYA
DİYARBAKIR KIRKLARELİ BURSA HATAY
ANTALYA KOCAELİ GAZİANTEP TEKİRDAĞ
MERSİN BALIKESİR BOLU MUĞLA
ORDU DENİZLİ ESKİŞEHİR UŞAK
VAN ELAZIĞ DÜZCE ÇORUM
EDİRNE OSMANİYE YALOVA TRABZON

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

 • Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

 • Sağlık probleminin olmaması,

 • En az lise mezunu olmak, (önlisans ve lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

 • Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen, analiz ve raporlama yapabilen, iletişim becerisi yüksek, araştırmacı ve yenilikleri takip eden, insan ilişkileri kuvvetli, sonuç odaklı

 • İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

 • Office programlarına hakim olmak,

 • Güler yüzlü olmak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR’un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlana Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız!

Büro Personeli Ne İş Yapar?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler.

Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir.

İŞKUR Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur.

Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

YORUMLAR 2
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  İyide bir de alacakları ücretleri ve hakları nelerdir. Onlardan bahsetsenize. Kendinize kölemi alıyorsunuz ki, kendi istek ve arzularınızı sayıyorsunuz. Size para kazandıracak insanları alacaksınız. Onların kazanacaklarından neden bahsetmiyorsunuz ki?
  Cevapla
 • ahmet1 4 ay önce Şikayet Et
  Vasıflı isen iş çok, vasıfsız isen işi öğrenmeye bak paraya değil
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan sinyali verdi açıklama geldi: 2,5 milyon Suriyeli geri döner!
Erdoğan'ın Miçotakis restinin sebebi: ABD eğer bunu feda ederse...