Karayolları Genel Müdürlüğü'ne personel alımı sona eriyor! İŞKUR başvuru şartları neler?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine en az lise mezunu engelli personel alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde.

Karayolları Genel Müdürlüğü'ne personel alımı sona eriyor! İŞKUR başvuru şartları neler?
Karayolları Genel Müdürlüğü'ne personel alımı sona eriyor! İŞKUR başvuru şartları neler?
GİRİŞ 23.04.2022 14:13 GÜNCELLEME 23.04.2022 14:14
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde Açık İş İlanlarında 19/04/2022 tarihinde ilan edilecek ve 5 gün ilanda kalacaktır.  Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

İLANIN DETAYLARI

BÖLGESİ: Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü

İKAMET EDİLMESİ GEREKEN İL: AĞRI

İŞYERİ: Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü Ağrı İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren işyerlerinde. 

POZİSYON: Düz İşçi (Beden İşçisi)

ÖĞRENİM DURUMU: Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELER

 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi)

 • Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

 • Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir. (İşe Alınacak işçi Düz İşçi unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacak olup; Karayolları Genel Müdürlüğü İşçi Pozisyonları Görev Tanımına göre Düz İşçi; işyerinde yürütülen inşaat, imalat, ihrazat v.b. her türlü çalışmaların insan gücü ile yapılabilecek olanlarından kendisine verilen beden gücüne uygun işleri, gösterilen yerde ve anlatıldığı gibi, verilen süre içinde yapar. Çalıştığı yerde ihtiyaç olduğunda Bina ve Mal Bakıcılığı, temizlik işleri ve bahçe işlerinde de çalışır. Sözlü sınav sonucunda işe alınan işçilere, engel durumlarına uygun görev verilecektir

 •  Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir.

 • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.Ayrıca lise üstü öğrenime sahip olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 • İŞKUR tarafından gönderilen ;başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının 4 kat asıl ,yedek ve öncelik hakkına sahip adaylar için 10.05.2022 tarihinde Bölge Merkezinde saat 10:00 da noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

 • Ataması yapılan işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.

 •  İşe alınanlar 274,96 TL çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak İşçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir.

 • Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

 • Sonuçların açıklanmasından itibaren adaylar tarafından 5 (beş) iş günü içerisinde Sınav Kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar, Sınav Kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) iş günü içinde karara bağlanır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR İl Müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

Başvurular sadece " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden İş İlan No (00006727439) ile gerçekleştirilecektir.

YORUMLAR 3
 • Nefer 2 yıl önce Şikayet Et
  42 yaşındayım iş arıyorum. Yaş sınırı 35 prim günümüde doldurdum 18 senem var 60 yaş emekli olmaya. Biz ne yapalım arkadaş devlet bize kapıyı kapamış kurumsal firmalarda kapamış.
  Cevapla
 • terazi 2 yıl önce Şikayet Et
  evvele elindeki 70 lik dedeleri emekli et eyy karayolları ey aziz devlet devlet dairesi huzurevimi karayolları özel idareler mahalli idareler vs özallı yıllardan kalma işçi iş heyecanınıda bırakmadı Allah aşkına gençlerin umutlarını hayallerini engelleyen dedeleri ve onlara fuzuli maaş verenleri kınamalıyız yeter inin devletin sırtından utanın
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Torpildir boşuna kimse gidip başvurmasın .
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt!
Aziz Yıldırım 'getireceğim' dedi! Mourinho'dan ilk açıklama geldi