Darphane en az KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 7 Mühendis, 8 Tekniker, 3 Büro Personeli, 3 Arşiv Uzmanı, 4 Programcı olmak üzere tolamda 25 personel alımı yapacağını ilan etti. En az önlisan mezunu adayların başvurabileceği kadrolara ilişkin merak edilen tüm detaylar yayınlanan ilan ile açıklandı. İşte detaylar...

Darphane en az KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...
Darphane en az KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 06.07.2022 12:26 GÜNCELLEME 06.07.2022 12:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No:6 Cevizli Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 4/B maddesi uyarınca 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında 25 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. En az ön lisans mezunu adaylar arsından görevlendirme yapacak olan kurum adaylardan en az 70 veya üzeri puan almış olma şartı arıyor. İşte Darphane personel alımı başvurusuna ilişkin merak edilen detaylar....

SON BAŞVURU NE ZAMAN? 

Darphane personel alımı başvuruları 27 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 6 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar e-Devlet üzerinde “Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını online olarak tamamlayabilecek.

Darphane

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

 2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

 3. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak.

 4. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 5. Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak.

 6. 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapanların/ yapmış olanların ilgili yıla ait Genel Yatırım ve Finansman Programına İlişkin kararda belirtilen “… sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.” hükmüne uygun olmak.

 7. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

RESMİ İLAN METNİ VE TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 1
 • şehitler 1 yıl önce Şikayet Et
  Amma çok alım varmış,onlarda hazırdı ilan formalite.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İran açıklaması: Kınanması gereken İran değil! Emeklilere de seslendi!
Yeni KDV düzenlemesi! Bakan Şimşek'ten açıklama: Artış yapmadık