İnönü Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?

İnönü Üniversitesi en az lise mezunu 165 personel aradığını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları yayınladı ilan ile duyuran kurum, KPSS puan sıralamasını esas alarak görevlendirme gerçekleştirecek. İşte başvuru şekli...

İnönü Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?
İnönü Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?
GİRİŞ 05.07.2022 09:26 GÜNCELLEME 05.07.2022 09:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İnönü Üniversitesi, 28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tabi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 165 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Hemşire, Sağlık Teknikeri, Büro Personeli ve Temizlik Görevlisi kadroları için istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, adaylardan en az lise mezunu olma şartı arıyor. İşte başvuru detaylarına dair merak edilenler....

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

İnönü Üniversitesi personel alımı başvuruları 30 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 20 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitenin resmi internet sayfası inonu.edu.tr üzerinden temin ettikleri başvuru dilekçesi ve gerekli belgeler ile birlikte İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Kadro ve DetaylarıKadro ve Detayları

GEREKLİ BELGELER NELER?

1. Başvuru Dilekçesi 

2. E-devlet üzerinden alınan mezun belgesi çıktısı (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır) 

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi 

4. KPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır) 

5. Deneyim ve/veya belgelendirme; alanla ilgili çalıştığı kurumda görev yaptığı süreleri gösteren kurum yazısı ile Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet döküm belgesiyle belgelendirilecektir.

6. YDS, YÖKDİL veya Yükseköğretim Kurumu Başkanlığınca eşdeğerliliği kabul edilmiş yabancı dil sınav Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır), (Dil şartı istenen pozisyona başvuracak adaylar için) 

7. Uyku Uzmanı Sertifikası ( Uyku Uzmanı Sertifikası istenilen pozisyona başvuracak adaylar için) 

8. MEB Onaylı Hijyen Belgesi (Destek (Temizlik) Personeli pozisyonuna başvuracak adaylar için)

İnönü Üniversitesi Kampüs

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4. 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla başvuruda bulunulan sözleşmeli personel pozisyonunda 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)

5. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 1
  • vesselam 1 yıl önce Şikayet Et
    bu çağda halen şahsen başvuru kabul etmek israftır.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AKINCI İHA'nın İran'daki başarısı dünya gündemine oturdu
Reisi’nin düşen helikopteri: kaza mı? sabotaj mı? İranlı bir diplomat Haber 7’ye konuştu