Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 personel alımı! Temizlik görevlisi, şoför, güvenlik görevlisi...

Vakıflar Genel Müdürlüğü 4 farklı kadroda 204 kişilik sözleşmeli personeli alımı yapacak. Alımlar KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olup kadrolar ve başvuru şartları aşağıda yer alıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 personel alımı! Temizlik görevlisi, şoför, güvenlik görevlisi...
Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 personel alımı! Temizlik görevlisi, şoför, güvenlik görevlisi...
GİRİŞ 25.07.2022 09:10 GÜNCELLEME 25.07.2022 09:19
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Vakıflar Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında 2020 KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 107 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 97 Destek Personeli (61 Temizlik Görevlisi ve 36 Şoför) olmak üzere toplam 204 sözleşmeli personel alınacaktır. Peki başvuru şartları neler?

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

 • Başvurunun son günü itibarıyla aranan genel ve özel nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

 • ÖSYM tarafından yapılan 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve özel şartlarda belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak.

 • Görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak. Atanmaya hak kazanan adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu istenilecektir. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesinde belirtilen "özel güvenlik görevlisi olur" ibareli sağlık kurulu raporunun aşağıda belirtilen hususları da içermesi gerekmektedir;

 1. Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak,

 2. Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak,

 3. Göz: Görme engeli veya gece körlüğü olmamak,

 4. Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak,

 5. Sağlık Kurulu Raporu boy ve kilo bilgilerini içermesi gerekmektedir.

 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.

 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

 • Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ

1- Savunma ve Güvenlik, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma veya Güvenlik önlisans programlarının herhangi birinden mezun olmak,

2- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmak (Atamaya hak kazanan adaylar için belge tesliminde ve hizmet sözleşmesi imzalanması sırasında belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

3- Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

4- Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

5- 2020 yılı KPSS sınavından (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak.

7- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

8- Erkeklerde 170 cm'den, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20'den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95'ten fazla, 75-20=55'ten az olmaması gerekmektedir.)

ŞOFÖR-1

1- Lise ve dengi okul mezunu olmak.

2- Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

3- 2020 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4- En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

5- Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

ŞOFÖR-2

1- Lise ve dengi okul mezunu olmak.

2- Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

3- 2020 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4- E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

5- Psikoteknik belgesine sahip olmak.

6- SRC4 belgesine sahip olmak.

7- Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

1- Lise ve dengi okul mezunu olmak.

2- Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak.

3- Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

4- 2020 yılı KPSS sınavından (P94) puan türünden en az 55 puan almış olmak.

5- İhtiyaç halinde vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden 18/07/2022-29/07/2022 tarihleri arasında alınacaktır.

Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kuramların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asıl olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini başvurusu sırasında "Diğer Belgeleriniz" aşaması altında bulunan "Denklik Belgesi" alanına yüklemeleri gerekmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına müracaat eden adayların; her iki yüzü de görünecek şekilde özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını ve Özel Şartlar Bölümünde belirtilen boy/kilo durumlarını gösterir resmi bir sağlık kuruluşundan alacakları belgeyi "Diğer Belgeleriniz" sekmesi altında bulunan "Belgeler" bölümündeki ilgili alana pdf formatında yüklemeleri gerekmektedir.

Şoför pozisyonuna başvuran adayların sürücü belgelerini (Şoför-2 için başvuracakların SRC4 belgesi ve Psikoteknik değerlendirme belgesini de yüklemeleri gerekmektedir) "Diğer Belgeleriniz" sekmesi altında bulunan "Belgeler" bölümündeki ilgili alana yüklemeleri gerekmektedir.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık
YORUMLAR 3
 • özkonyali 2 ay önce Şikayet Et
  memurlar odalarını temizlemekten aciz.
  Cevapla
 • yücel 2 ay önce Şikayet Et
  VGM logosu 10 ay önce değişti, haber yaparken bari biraz dikkatli olun.
  Cevapla
 • serhat yangılar 2 ay önce Şikayet Et
  iki mülakata girdim adamlar açık açık neden geldiniz paranız boşa gitmiş refaransınız kim dediler ikiside sanayi bakanlığı tarafından yapılmıştı kimsede bu sınavlara güven kalmadı. kalkınma ajansları ve kalkınma idareleri çok yazık. insanlar borç para bulup bir umutla gidiyorlar sınav yapan haysiyetsizler insanların üzerine gülüyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kiraladığı 23 evi daha yüksek fiyata başkalarına kiraya verdi
Dolara yenilen altının imdadına İngiltere yetişti! Türkiye'den müthiş atak