EPDK İŞKUR üzerinden lise mezunu Temizlik Görevlisi alımı! Başvuru için bugün son...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) en az lise mezunu adaylar arasından Temizlik Görevlisi alımı yapacağını ilan etti. Başvuru ve kura işlemini Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirecek olan kurum, 40 kişilik bir istihdam sağlayacak. İşte başvuru detayları...

EPDK İŞKUR üzerinden lise mezunu Temizlik Görevlisi alımı! Başvuru için bugün son...
EPDK İŞKUR üzerinden lise mezunu Temizlik Görevlisi alımı! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 29.07.2022 09:37 GÜNCELLEME 29.07.2022 09:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik kapsamında İŞKUR üzerinden 40 sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan EPDK, başvuru sürecini geçen adayları Temizlik Görevlisi kadrosunda değerlendirecek. Başvurular ve kura çekimi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

EPDK Temizlik Görevlisi alımı başvuruları 25 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 29 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden başvuru yapılabilecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. Başvuru tarihi itibariyle, 18 yaşını doldurmuş, 31 yaşından gün almamış olmak. (25/07/1992 – 29/07/2004 tarihleri arasında doğanlar)

3. Başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

5. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adayların 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Kurumumuzca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

7. İşe alınacak adayların deneme süresi dört ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

8. İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında işveren tarafından sonlandırılabilecektir.

9. Adayların başvurdukları meslek kolu için görevini yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmamak ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 2
  • Karizma 1 yıl önce Şikayet Et
    31 yaşındaki biri 32 yaşına hiç mi ulaşmayacak
    Cevapla
  • o.bingel 1 yıl önce Şikayet Et
    bayagida iyiymis lise mezunu olmazssan temizlik yapilacak alanlarim m2 sini iyi hesaplayamazssin maazallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'dan, İsrail'e saldırı duyurusu! Rusya da resmen harekete geçti
Fenerbahçe sonunu getiremedi! Tur İstanbul'a kaldı