EGM en az lise mezunu hizmetli alımı sürüyor! Başvurular ne zaman bitiyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu hizmetli alım ilanı yayınladı! Başvuru şartları ve tarihini açıklayan kurum, görevlendirme yapacağı adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. İşte başvuru şekli ve ekranı...

EGM en az lise mezunu hizmetli alımı sürüyor! Başvurular ne zaman bitiyor?
EGM en az lise mezunu hizmetli alımı sürüyor! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 29.07.2022 09:31 GÜNCELLEME 29.07.2022 09:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında görevlendirilmek üzere 21 hizmetli alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu olma şartı aranan ilanda adaylardan yine en az 70 KPSS puan şartı aranıyor. Başvuru şartları ve sürecine ilişkin merak edilen tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte başvuru ekranı...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Emniyet Genel Müdürlüğü 21 hizmetli alımı başvuruları 1 Ağustos 2022 tarihinde başlayıp 5 Ağustos 2022 Cuma günü saat 23:59'a kadar devam edecek.

Adaylar E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirebilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Başvuru Ekranı

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

a. 2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. 

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. c. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) 

ç. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) 

d. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak. 

e. Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir. 

f. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre sonradan atamaları başka birimlere yapılamamakta olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

a. Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.

b. Yapılacak sınav için 01.01.2022 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmak,

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 3
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaş kpss 70 puanla temizlikcimi alınır el insaf
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Hizmetli kadrosu memurmu işçimi işçinin görevi gibi çalışıyor ama ikramiye yok hizmetli kaloferci. Yazıcı. Temizlikçi. Çaycı. Evrakcı. Danışman. Sekreter. Güvenlikçi. Bahçıvan. Inşaatcı. Tamirci. Hizmetli hep bu ışleri gören statüde memur.
  Cevapla
 • Vatan 10 ay önce Şikayet Et
  Lise mezunu polislere ne olacak...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'de büyük skandal: Kılıçdaroğlu'na oy vermediği için darp ettiler!
Seçim mağlubiyeti sonrası Akşener'e soğuk duş! En yakınındaki isim istifa etti...