Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı! KPSS'li ve KPSS'siz başvuru...

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözlü ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre Sözleşmeli Personel alınacak. Kadro sayısı, başvuru şartları ve tüm detayları aşağıda yer almaktadır.

Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı! KPSS'li ve KPSS'siz başvuru...
Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı! KPSS'li ve KPSS'siz başvuru...
GİRİŞ 13.08.2022 09:06 GÜNCELLEME 13.08.2022 09:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre; Ticaret Bakanlığı bünyesine 12 farklı kadroda bilişim personeli alımı yapılacak. Başvuru değerlendirmesi için adayların KPSS ve YDS puanları ele alınacak. Başvuru için 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve son yıllarda yapılan İngilizce YDS’den puan almış olmak şartı aranacaktır. KPSS Puanı olmayan adayların da başvurusu kabul edilerek değerlendirmelerde yabancı puanı 0 olarak ele alınacaktır.

Genel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 

 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2,3,4 katı pozisyonları için başvuru yapabilir.)

 • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.) 

 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır), 

 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, 

 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

 • Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapılacak?

 1. 3 Sistem Uzmanı,

 2. 4 Kıdemli Sistem Uzmanı,

 3. 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı,

 4. 1 Güvenlik Uzmanı,

 5. 1 Kıdemli Ağ Uzmanı,

 6. 1 Kıdemli Yazılım ve Entegrasyon Uzmanı,

 7. 1 Altyapı ve Konfigürasyon Uzmanı,

 8. 1 Fronted ( Önyüz ) Yazılım Geliştirme Uzmanı,

 9. 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,

 10. 1 Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı,

 11. 1 Veri Tabanı Yöneticisi,

 12. 1 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular dijital ortamda 22.08.2022 - 01.09.2022 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar sadece bir pozisyona başvurabilecektir

İLANIN TAMAMI BURADA!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
 • osman 1 yıl önce Şikayet Et
  KPSS tamamen kaldırılsın artık.
  Cevapla
 • Elfida 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu haksızlık köşeye göreni değilde kpss puanı olmayanı alıyorsunuz. Ne diyeyim allah büyüktür
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İnsansız kara aracı Aslan’ın tanıtımı yapıldı
Tüm engellemelere ve ambargolara rağmen Milli Muharip Uçağımız KAAN Gök Vatan ile kavuştu