Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için son gün! Maaşlar ve kadro dağılım tablosu...

Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere temizlik görevlisi olarak 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı yapılacaktır. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak olup şartlar ve ilanın tamamı haberimizde.

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için son gün! Maaşlar ve kadro dağılım tablosu...
Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için son gün! Maaşlar ve kadro dağılım tablosu...
GİRİŞ 12.08.2022 09:13 GÜNCELLEME 12.08.2022 09:13
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 1017 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. İstihdam şartları arasında kadın ve erkek bireylerin başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

GSB GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe

 • Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

 • 18 yaşını tamamlamış olmak (12.08.2004 ve öncesi doğumlu olmak).

 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 • Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

 • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

 • Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

 • Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

 • Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

 • Eski hükümlü sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski

 • Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü olmak,

 • Engelli sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde engelli olmak.

GSB ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Temizlik Görevlisi meslek kolu için; 

En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak.

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi (12 Ağustos 2022) itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Adayların başvurularının, başvuru yaptığı pozisyon ve meslek koluna uygun olması gerekmektedir. 

MAAŞLAR NE KADAR OLACAK?

Son zamanlarda açıklanan yeni zamlarla birlikte bir çok meslek grubuna zam yapıldı. Bunlar içerisinde en çok Merak edilenlerden birisi de Temizlik Görevlisi maaşları oldu.

Geçtiğimiz yıla göre maaşlarda %41,69 oranında zam yapılması ile birlikte kamuda hizmet veren ve 5 bin TL civarında olan temizlik görevlisi maaşları 2022 temmuz ayı ile birlikte 8.500 TL civarında oldu. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 08 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecektir.

İLANIN TAMAMI VE TABLOYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Temizlik görevlisi insan değilmi ac gözlülük yapma
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  asgari ücret nedir? tecrübesiz vasıfsız personele verilen ücrettir. ama ülkemizde işverenler herkese asgari ücret verme hevesinde. ellerinde olsa 5500 tl'yi de vermezler.
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  mesele açgözlülük değil. mesele özel sektörün çalışanlarına değer vermemesi. iş tecrübesi eğitim durumu farketmeksizin çoğu personeline asgari ücret vermesi
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  biz niye üniversite okuduk ki! özel sektör üniversite mezununa asgari ücret versin. devlet temizlik görevlisine 8500 tl versin. adaletiniz batsın özel sektör
  Cevapla
 • Halkın Sesi 1 yıl önce Şikayet Et
  Anadolunun küçük bir şehrine yıllar önce de aynı bakanlığa eleman alınacaktı. 8 kişi okçular vakfının referansı ile alındı. alın size adalet.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gürcistan meydan okumuştu...ABD'den yaptırım kararı
Antalya'da otomobil köprüden dereye uçtu...5 kişi araçtaydı