KPSS puanına sahip olmak yeterli! İstanbul Üniversitesi personel alımı sürüyor

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı için kolları sıvadı. KPSS puanına sahip olma şartı arayan kurum, tüm başvuru detayları açıkladı.

KPSS puanına sahip olmak yeterli! İstanbul Üniversitesi personel alımı sürüyor
KPSS puanına sahip olmak yeterli! İstanbul Üniversitesi personel alımı sürüyor
GİRİŞ 15.10.2022 09:42 GÜNCELLEME 15.10.2022 09:43

İstanbul Üniversitesi, Özel Bütçe gelirinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 48 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum bazı kadrolar için KPSS 70 puan şartı ararken bazı kadrolar için adaylardan KPSS puanına sahip olma şartı arıyor. Başvuru sürecine ilişkin merak edilen diğer detaylara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

Emekliye 8 bin TL! VakıfBank, HalkBank, Ziraat, Yapı Kredi, QNB, Akbank yeni promosyonlarıEmekliye 8 bin TL! VakıfBank, HalkBank, Ziraat, Yapı Kredi, QNB, Akbank yeni promosyonları

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İstanbul Üniversitesi, personel alımı 12 Ekim 2022 tarihi itibari başladı. Adaylar 26 Ekim 2022 tarihine kadar www.iuc.edu.tr ve https://personel.iuc.edu.tr/ adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak gerekli belgelerle birlikte İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

GEREKLİ BELGELER NELER?

1) Fotoğraflı Başvuru Formu

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.)

3) Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.) (e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

4) 2020 KPSS Sonuç Belgesi

5) Askerlik Belgesi (e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

6) Deneyim şartı istenen kadrolar için Deneyimli Olduğunu Gösterir Belge veya SGK Dökümü.

7) Yabancı Dil şartı istenen kadrolar için YDS Sonuç Belgesi / Yabancı Dil Sertifikası

8) Koruma ve Güvenlik Personeli Kadrosuna Başvuru Yapacak Adaylar için Son Başvuru Tarihi İtibariyle Geçerlilik Süresi En Az 6 Ay Kalmış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına Sahip Olduğunu ve Deneyimli Olduğunu Gösterir Belge.

İstanbul Üniversitesi Kampüs

BAŞVURU ŞARTLARI

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.

5-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

6- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.

7-5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

8- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

9- Adayların ilgili 2020 KPSS(B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2020 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2020 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2020 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

Kadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve DetaylarKadro ve Detaylar

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MEB'den özel eğitim kurumlarına sınırlandırma
Kıyma makinesi cinayeti ile ilgili büyük sır! Çocukların babası kim?