Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü en az lise mezunu personel alacak! Son başvuru ne zaman bitecek?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü belirtilen illere en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağını ilan etti. İşte başvuru şartları ve şekli

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü en az lise mezunu personel alacak! Son başvuru ne zaman bitecek?
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü en az lise mezunu personel alacak! Son başvuru ne zaman bitecek?
GİRİŞ 23.12.2022 08:50 GÜNCELLEME 23.12.2022 09:23
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü belirtilen illere en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağını ilan etti. İşte başvuru şartları ve şekli
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 59 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, adaylardan en az lise mezunu olma şartı arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları 26 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 31 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı- Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Kadro ve İller

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

a) 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

2) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

3) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

b) Ön lisans mezunları için; 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93), ortaöğretim mezunları için ise; 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P94) puan türünden geçerli bir KPSS puanı almış olmak.

c) En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

ç) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. (Özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmayan adayların başvurusu kesinlikle geçersiz sayılacaktır.)

d) İlanda belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olmak.

e) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

f) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak.

Adayın boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla olmamalıdır. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93 kg’dan fazla olmaması gerekmektedir.

Adayın kilosu, boyunun son iki rakamından çıkarıldığında aradaki fark 17 kg’dan fazla olmamalıdır. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

g) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak. Atanmaya hak kazanan adaylar tarafından, (e), (f), (g) maddelerinde belirtilen hususlar tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirilecektir.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 7
 • Ruya 1 yıl önce Şikayet Et
  Madem emeklilik yaşı 60 ve 65 neden yaş şartı bu kadar düşük ben anlamıyorum gerçekten en azından 40 olabilirdi bide boy farkında koymuşlar sanki askeri personel
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  yas şartı çok saçma 40 yaşında insan ne yapsın ölsünmü onun işe ihtiyacı yokmu uaşlı olmak bir suçmu
  Cevapla
 • Trg 1 yıl önce Şikayet Et
  Askeremi alacaksiniz boy kilo bu ney
  Cevapla
 • yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  1 koli yumurtanın 75 tl 1 kg sütün 30 tl, 1 kg peynirin 200 tl, 1 kg etin 250 tl olduğu bir ülkede tarım bakanlığı ve buna bağlı tüm merkez ve taşra teşkilatının kapatılması personellerinin kovulması, bakanlığında derhal lagvedilmesi şarttır. Başarısız, beceriksizdirler. meyve sebzeden bahsetmiyorum bile. Kadıköyde, Ümraniyede, Üsküdarda, Beşiktaşta, şişlide, bakırköyde, fatihte, ilçe tarım müdürlüğünün ne işi var. tarım mı var buralarda ne iş yaparlar. Yüzlerce memur yatarak maaş alıyor.
  Cevapla
 • Yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  Yas kiriterini yüksek tutsalarda basvursak olmazmi Yaşımız 40 geldi daha hala yas kriteri var yani kpss 62 basvuramiyorz yaştan dolayı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tokat'taki deprem kameralara böyle yansıdı
Guterres: Kanlı misilleme döngüsüne son verin