AFAD en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapacak! Başvuru ekranı ve şartları

AFAD en az 70 KPSS puan ile uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Başvuru sürecini tamamlayan adaylar sözlü sınava tabi tutulduktan sonra kadroda görevlendirilecek. İşte başvuru ekranı

AFAD en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapacak! Başvuru ekranı ve şartları
AFAD en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapacak! Başvuru ekranı ve şartları
GİRİŞ 23.12.2022 09:20 GÜNCELLEME 23.12.2022 09:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 29 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detaylar açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. İşte merak edilen diğer tüm detaylar...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alımı 6 Şubat 2023 saat 10:00'da başlayacak 13 Şubat 2023 saat 17:00'de sona erecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda başvurularını tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak

 2. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. 

 3. ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP32 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. 

 4. 2023 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak.) 

 5. Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

 6. Her türlü coğrafya ve iklim koşulunda görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak. 

 7. Görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmamak. 

 8. Süresi içerisinde ve usulüne uygun olarak giriş sınavına başvuruda bulunmuş olmak.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 1
 • hakkı 1 yıl önce Şikayet Et
  yorum yapmak kolay eyer herkes hak etiğinin karşlığını alırsa miletvekileri bırakırsalar iyi olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
2024 KPSS soru ve cevapları açıklandı
Bakan Güler 'Asker ve savaş gemilerinin gönderildiğini biliyoruz' dedi, net konuştu