Kayseri Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor

Kayseri Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru süreci ve şartlarına ilişkin detaylar ise haberimizde....

Kayseri Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
Kayseri Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
GİRİŞ 29.12.2022 09:10 GÜNCELLEME 29.12.2022 09:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kayseri Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Teknisyen, Temizlik Görevlisi, Kasap ve Bulaşıkçı kadrolarına sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından alım yapacağını açıklayan üniversite, yine adayları KPSS puan sıralamasına göre belirtilen kadrolara yerleştirecek ve başvuru için KPSS taban puanı 60 olarak belirlendi. İşte başvuru detayları...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Kayseri Üniversitesi personel alımı başvuruları 15 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 29 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet Kapısı üzerinden “Kayseri Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

GENEL VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. (Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.)

3- Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

4- KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

5- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, ilanın ilk başvuru tarihi itibariyle aranan nitelik ve özel koşulları taşımak ve belgelendirmek.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

8- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması/Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

9- Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

10- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan özel nitelikler, özel koşullar ile Genel ve Özel Şart olarak belirtilen şartları birlikte taşıyor olmak.

11- Adayların yirmi dört saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış mekânlarda çalışmasına engel durumu bulunmamak.

12- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereği “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

13- Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

14- Tüm pozisyonlar ilave şart; Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

15- -Lisans mezunları için; 2022 yılı KPSSP3’ den en az 60 puan almış olmak.                     Ortaöğretim Mezunları için; 2022 yılı KPSSP94’ den en az 60 puan almış olmak.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 1
  • İbrahim 9 ay önce Şikayet Et
    Ne kadar malca bi alım bılaşıkcı olmak için temizlik yapmak için lise mezunu olma zorunluluğu nedir üsdelik en az lise mezunu ünüversite mezunuda olabilir adam bılaşıkcı olmak için mi okudu ünüversiteyi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ateşkes ihlal edildi! Ermenistan'dan, Azerbaycan'a saldırı: 1 asker şehit oldu
Azerbaycan Türk'ünün kılı kıpırdamazken Ermeniler arkalarına bile bakmadan kaçtılar