ÇSGB en az 70 KPSS puan personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı en az 70 KPSS puan ile 8’inci kadro dereceli 25 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağını ilan etti. İşte başvuru şartları ve ekranı

ÇSGB en az 70 KPSS puan personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
ÇSGB en az 70 KPSS puan personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 19.01.2023 09:00 GÜNCELLEME 19.01.2023 09:38

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Çalışma Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde genel idare hizmetleri sınıfına dâhil 8’inci kadro dereceli 25 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Lisans mezunu adaylara arasından personel temini sağlayacağını açıklayan Bakanlık, adaylardan en az 70 KPSS puan şart aradığını açıkladı. İşte merak edilen tüm ayrıntılar..

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuruları 9 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 3 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak başvurularını tamamlayacak.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

3- ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıdaki tabloda belirtilen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

4- 2023 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

5- Askerlik çağına gelmiş adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Milyonların gözü bu toplantıda! Kabine toplanıyor! Başkan Erdoğan duyuracak
Dev sektörde büyük tehlike: Çözmezsek, sıkıntı büyüyecek