EGM en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapacak! Başvurular ne zaman bitecek?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapacağını ilan etti. Tüm başvuru detaylarını açıklayan kurum adaylarda ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan olma şartı arıyor.

EGM en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapacak! Başvurular ne zaman bitecek?
EGM en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapacak! Başvurular ne zaman bitecek?
GİRİŞ 19.01.2023 14:51 GÜNCELLEME 19.01.2023 14:51

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında görevlendirilmek üzere 9 hizmetli alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, yine beraberinde adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru süreci ve merak edilen diğer tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) hizmetli alımı başvuruları 16 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 22 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

Emniyet Genel Müdürşüğü

BAŞVURU ŞARTLARI

a. 2022 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

c. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

ç. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

e. Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir. f. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre sonradan atamaları başka birimlere yapılamamakta olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir

Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Birlerce araç hurdaya çıkıyor! 33 milyonluk otomobil de var! 'Çözüm bulunsun' çağrısı
CHP'li Belediyeye halktan '15 Temmuz' tokadı! Skandal karara tarihi ayar