En az lise mezunu olma şartı arıyor! Tarsus Üniversitesi personel alımı son başvuru tarihi ne zaman?

Tarsus Üniversitesi KPSS puan sıralaması esasına göre belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. İlana ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

En az lise mezunu olma şartı arıyor! Tarsus Üniversitesi personel alımı son başvuru tarihi ne zaman?
En az lise mezunu olma şartı arıyor! Tarsus Üniversitesi personel alımı son başvuru tarihi ne zaman?
GİRİŞ 20.03.2023 09:05 GÜNCELLEME 20.03.2023 09:36

Tarsus Üniversitesi Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına uyarınca Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi ve Şoför kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru süreci ve detaylarına ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan üniversite, en az lise mezunu olma şartı arıyor.

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor! İŞKUR YENİ İLANLARİŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor! İŞKUR YENİ İLANLAR

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Tarsus Üniversitesi personel alımı başvuruları 10 Mart 2023 tarihinde başlayıp 27 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet Kapısı üzerinden “Tarsus Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmet veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

 2. Başvuran adaylardan önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adayların 2022 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden farklı puan türünden veya ilgili puan türünde 65 puanın altında puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hüküm uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların yerleştirmeye hak kazansalar bile atamaları yapılmaz. 

4. Haklarında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması arşiv araştırması veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.) 

5. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Uğurcan Çakır duvar ördü! Trabzonspor, Slovakya'da avantajı kaptı
ABD'deki skandal 3 gerçeği açığa çıkardı: Filistinli gazeteci isyan ederek açıkladı!