Adli Tıp Kurumu önlisans ve lisans mezunu personel alıyor!

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında görev yapmak üzere 7 farklı kadroda 25 kişilik personel alımı yapılacak.

Adli Tıp Kurumu önlisans ve lisans mezunu personel alıyor!
Adli Tıp Kurumu önlisans ve lisans mezunu personel alıyor!
GİRİŞ 11.04.2023 16:40 GÜNCELLEME 11.04.2023 16:43

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Adli Tıp Kurumu Başkanlığı bünyesine 25 kişilik personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların 2022 yılı KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

  • Son başvuru günü olan 25 Nisan 2023 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) 

  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 

  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

  • Kamu haklarından mahrum olmamak, 

  • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

KADROLAR VE UNVANLAR

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular 17 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp, 25 Nisan 2023 Salı günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabilecek.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Süleyman Soylu'dan Özgür Özel'e cevap!
Türkiye'den dünyanın en büyük ikinci rezervi için Çin ile işbirliği kararı