Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak! Büro memuru, muhasebeci, uzman yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre büro memuru, muhasebeci ve uzman yardımcısı kadrolarına alım yapılacak. Başvuru yapacak adayların 60 KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak! Büro memuru, muhasebeci, uzman yardımcısı
Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak! Büro memuru, muhasebeci, uzman yardımcısı
GİRİŞ 01.06.2023 13:33 GÜNCELLEME 01.06.2023 13:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinden yer alan ilana göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine lisans mezunu memur alımı yapılacak. Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Alım Yapılacak Kadrolar

 • Büro Memuru (Genel)(Büro Memuru (Personel)),

 • Muhasebeci,

 • Uzman Yardımcısı (Genel),

Büro Memuru Başvuru Şartları

 1. İnsan kaynakları/personel alanında en az 3 yıl iş tecrübesi olmak ve bunu SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgeleyebilmek,

 2. Tercihen insan kaynakları alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

 3. Ofis programlarını etkin kullanmak,

 4. Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Muhasebeci Başvuru Şartları

 1. Muhasebe ve finans alanında bütçe hazırlama, finansal tablo, mali analiz ve raporlama konularında en az 3 yıl iş tecrübesi olmak ve bunu SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgeleyebilmek,

 2. Tercihen muhasebe ve finans alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

 3. Muhasebe ve Ofis programlarını etkin kullamak,

 4. Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Uzman Yardımcısı Başvuru Şartları

 • SPK Konut /Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip olmak,

 • Tercihen gayrimenkul alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

 • Seyahat engeli olmamak,

 • Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Genel Hususlar

1 İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlan şartlarını taşıyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi kariyer mesleklerde puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının beşer katı nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak için aşağıda yer alan linke giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sol köşesinde yer alan ''İlan No'' yazan kısma aşağıdaki numaraları yazarak ara butonuna basmanız yeterlidir.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Büro Memuru (Genel)(Büro Memuru (Personel)) İş İlanı Numarası: 00007557967

Muhasebeci İş İlanı Numarası: 00007557081

Uzman Yardımcısı (Genel) İş İlanı Numarası: 00007556913

 

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
 • a.cakal 1 yıl önce Şikayet Et
  Alanlarında bilmem kaç yıl çalışmış olmak olmak yahu işe girmeden nasıl çalışsın nasıl ssk lı olsun işe girecek ki çalıştığı alamda zamanla uzman olacak be nedir bir yahu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Olası Lübnan-İsrail savaşı GKRY'ye sıçrar mı? Bakan Fidan'dan bomba sözler
Putin bizzat emir verdi: Nükleer silahlar sahneye çıkıyor