Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 300 kişilik askeri personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular, 02 - 12 Ekim 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlikkomutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacak! Başvuru şartları neler?
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacak! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 04.10.2023 14:00 GÜNCELLEME 04.10.2023 14:14

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere; 100 topçu, 30 telsizci, 40 muhafız, 50 motorcu, 30 elektrikçi, 35 şoför ve 15 kurbağa adam alımı gerçekleştirilecek.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR VE KOŞULLARI

BAŞVURU KOŞULLARI 

1. Türk vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. 3. 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

5. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (02 Ekim 2018 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

12. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Ekim 2023) diğer şartları taşıyor olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Başvurular, 02-12 Ekim 2023 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

Başvurular; 02 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14:00’te başlayıp, 12 Ekim 2023 Perşembe günü saat 14:00’te sona erecektir. Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir

İLANA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Akşener’in kararına destek yağıyor: Müstakil siyaset İYİ Parti'ye kimlik kazandırır
Türkiye, doğal gaz depolama kapasitesini yaklaşık 3 katına çıkaracak