Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu personel alımı sona eriyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü en az ortaöğretim mezunu sözleşmeli hizmetli alımı için ilan yayınladı. Başvuru yapacak adayların 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir. Peki EGM başvuru şartları neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu personel alımı sona eriyor!
Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu personel alımı sona eriyor!
GİRİŞ 22.10.2023 12:55 GÜNCELLEME 22.10.2023 12:55
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

EGM Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında görevlendirilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralaması esas alınmak suretiyle Merkez Teşkilatına (7) Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.

 • Yapılacak sınav için 01.01.2023 tarihi itibariyle 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmak,

 • 2022 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

 • Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

 • Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

 • Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre sonradan atamaları başka birimlere yapılamamakta olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular 16.10.2023- 20.10.2023 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 20.10.2023 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir

İLANA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 8
 • Çağlar atçeken 7 ay önce Şikayet Et
  Şu resmi kuruma dan okullarda şu emeklilik yaşları gelmişleri bir çıkatsaniz işsizlik denen bişey kalmaz bu ülkede
  Cevapla
 • ALPER güler 7 ay önce Şikayet Et
  onc ünv mezunu varken .. lise mezunu nedir..
  Cevapla
 • Fatih 7 ay önce Şikayet Et
  Lise mezunu insan degilmi.sizi alinca lise mezunlarina sizmi bakacaksiniz
  Cevapla
 • yılmaz 7 ay önce Şikayet Et
  site kilit bugün açılacaktı ama sürekli hata veriyor.
  Cevapla
 • ERTUĞRUL 7 ay önce Şikayet Et
  heryerde yaş şartı iş bulmak zor
  Cevapla
 • Karadenizli 8 ay önce Şikayet Et
  Belediyelerde 696 KHK ile kamu iscisi olmamış kişileri torba yasa ile gönderin yada alım yapın 2018 den beri Belediyeler Özel idareler PTT çalışanları mağdur edildi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail ordusu, Gazze'de 8 askerinin imha edildiğini doğruladı
Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması: Almanya yumuşadı